Autor Zpráva
Suta
Profil
V menu, kde každá záložka je udělaná neklikacím odkazem, je na jejím pozadí obdélníček, zkrátka pozadí .gif. Když kliknu na odkaz, provede se potřebná operace, ale kolem odkazu (obdélníčku) zůstane po obvodu tečkované označení (zkuste si kliknout výše na jakýkoliv odkaz a držet tlačítko - tak přesně to myslím, co se objeví).
Chtěl bych, aby to zmizelo po pustění tlačítka (mě to mizí až po druhém kliknutí na jakékoliv místo). Jde to nějak?
Suta
Profil
Příklad jak by to mělo fungovat je na centrumu (záložky Internet, Firmy, Zboží)...
Tomik
Profil
Zkus a:active {border-size:0px}
Suta
Profil
Ahoj Tomiku. Takto to, alespoň co jsem to zkusil, nejde.
Konkrétní příklad je zde: Hozeno na web...
Leo
Profil
To dela jen IE, mam pocit, zrusit se da to nejak JavaScriptem, Leo
Fred
Profil
Jenom javascriptem, hledej tady v diskusi mravenčení.
Šlaha
Profil
Mně to dělá Firefox 1.0.3, tak nevím...
Jinak to, Suto, vylaď pro Firefox, protože je to tam trochu (i dost) rozhozené.
Fred
Profil
Tohle do head
<script type="text/javascript">
<!--
function mravenci(){
var body=document.getElementId('body');
var a=body.getElementsByTagName('a');
for(var i=0;i<a.length;i++){
a[i].onfocus=function(){if(this.focus)this.blur();}}}
window.onload=mravenci
//-->
</script>
A do body přidej id="body"
Leo
Profil
Otazka je, co onfocus = blur udela s pristupnosti (kdy se odkazy aktivuji klavesnici). Leo
Suta
Profil
Díky, Frede, funguje. Ovšem pouze v IE, v Mozille ne (Operu nemám).

K odladění:
Jelikož-jsou to mé první stránky, které dělám přes obtékané divy, je pravda, že odladění dělá dost starostí (viz níže). Nevím však o tom, že by se stránky (odkaz výše) v současné podobě zobrazovaly jinak v IE a jinak v Mozille.

Největší pocení
mi dělá spojení dvou vykreslovacích problémů - jiné zobrazování okrajů u margin, padding a taky u rámečku border v prohlížečích (IE má své mouchy, ale Mozilla taky! - pro Operu netestuji, tady doufám že když to odladím pro ty dva, že to v ní půjde taky). Otázka, jak to občůrat... :)

Byla by kravina,
když chci mít kolem celé stránky (+ u některých odtavců, tj.divů) 1px rámeček udělat to tak, že do prvního divu (který centruje stránky na střed a obsahuje vše ostatní) dám čtyři 1px proužky.jpg a umístním je left-top, right-top atd. - vznikne tak tedy rámeček namísto border ?
Ono totiž při použití border se to celé v IE posouvá.
To samé mě napadá použít princip čtyř malých obrázků umístěných do rohů divu tehdy, když chci mít odstavce se zaoblenými rohy pazadí. Je to blbost? Dělat to jinak?

Díky.
Leo
Profil
A co zkusit v CSS border primo pro body, treba se to ujme, Leo
Anonymní
Profil *
Hm, já nechci celé body, a navíc to tuším nefunguje v Mozille.
Coolplayer
Profil *
asi bych ti na ty bordery apod doporučil tzv. matrjoška hack od pixyho. funguje opravdu skvele.
http://www.pixy.cz/pixylophone/2003_08_archiv.html
Coolplayer
Profil *
p.s: odladuj i pro operu, ja v ni jedu porad, tva stranka co sem videl zatim funguje dobre
Leo
Profil
"Hm, já nechci celé body, a navíc to tuším nefunguje v Mozille."

Vsak ja jsem taky neodpovidal vam - Anonymovi, ale Sutovi:

"když chci mít kolem celé stránky (+ u některých odtavců, tj.divů) 1px rámeček"

Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0