Autor Zpráva
Suta
Profil
Ano, vím že teď píšu už potřetí za sebou nový příspěvek, ale snad je to v tomto týdnu naposledy.
Řekněte mi, prosím, dají se vůbec dělat stránky pomocí obtékaných divů? Nebo spíše dá se vůbec hojněji použít float, display:block atd? !!!

Šmankote já už vážně nevím. Odkazuji všechny na zkušební stránku, kterou jsem si dnes udělal. Podívejte se na to v IE a v Mozille. Každý prohlížeč to zobrazuje úplně jinak! Ale úplně jinak. Když jsem takto začal před týdnem dělat kostru stránek, strašně jsem se divil, proč mi odladění dělá takové problémy. Po této zkoušce, na kterou odkazuji, je mi všechno jasné.

Takže co. Vykašlat se na blokové prvky? Dělat stránky úplně jinak? Upřímně řečeno, na divy jsem sázel, i po diskuzi, která se zde vedla již dříve: Text odkazu.

Jinak stránky, u nichž jsem se zasekl jsou zde. Bojím se dále pokračovat.

Mrkněte na odkaz zkušební stránka v Mozille i IE a porovnejte sami!

Díky za radu.

PS: konkrétní obsah textu na té zkušební stránce berte s rezervou, jsou to jen mé poznámky, na konci jsem samozřejmě zjistil lépe, co a jak, texty jsem však už neopravoval. Důležité je to zobrazování v prohlížečích (jednotlivé divy a spany jsou úplně jinde).
Leo
Profil
A nemohl byste svuj problem / dotaz formulovat nejak jasneji a prehledneji? Jaky je treba rozdil mezi obtekanym divem a pouzitim float? Bez vlastnosti float layout prakticky nemate sanci udelat (pomijit tabulky), Leo
Suta
Profil
Ono by bylo nejlepší opravdu podívat se na mnou odkazovanou "zkušební stránku" v Mozille a IE. Zkrátka používám na ní pouze bloky s float:(right či left) a divy s display:block (či inline) a každý prohlížeš to zobrazuje úplně jinak.

Dotaz tedy směřuje k tomu, zda se kvůli těmto problémům prohlížečů dají stránky tvořit bloky s float:(right či left) a divy s display:block.

Tož tak.
Martin Kuželka
Profil
Dotaz tedy směřuje k tomu, zda se kvůli těmto problémům prohlížečů dají stránky tvořit bloky s float:(right či left) a divy s display:block.

Ano, dají. Stačí se podívat kolem sebe, snad každý web vytvořený pomocí css-p toto používá.
habendorf
Profil
Vůbec nechápu otázku. Vždyť to je k tvorbě layoutu přímo určeno.
nikola
Profil *
[b]Suta[/b]

[pre][/pre][b][/b][i][/i]
[pre][/pre][url=http://neco.cz]Text odkazu[/url]
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0