Autor Zpráva
Miro
Profil
Pred nedávnom som tu dal ohodnotiť stránku
http://www.lugesa.szm.sk/
Poradili mi aby som skúsil menu prerobiť v CSS.
Skúšam, ale nejde.Ako mám v CSS zadať rozmer obrázku načítaného do bunky tabuľky ako pozadie?
Trieda vyzerá takto: .menu {color:white;font-size: medium;text-align:left; font-weight:bold;background-position:left;background-image:url('tlacit ka/tlacitko.jpg'); background-repeat: no-repeat}
Do tabuľky som to dal takto:<table><tr><td class="menu"><p>
<a HREF="onas.html">O NÁS</a></p></td>
Potrebujem aby ten "background-image" mal rozmer WIDTH=216 HEIGHT=38
Poraďte prosím.
Petra
Profil
No nejjednodušší a asi i jediný logický způsob je změnit velikost obrázku na 216x38. V CSS se obrázky načítají s tou velikostí, jakou skutečně mají. Měnit velikost obrázku kódem je nesmysl, obrázek se pak při zvětšení rozostří, při zmenšení se tahají zbytečná data navíc.
Hynek
Profil *
tak zkus nastavit tý buňce rozměry...
roberta
Profil
obrázok by mal mať fyzicky rozmery, aké chceš

Petra to veľmi nepomôže, keď má obrázok v backgrounde <td>-cka... to <td> sa zväčší podľa obsahu... skôr by som nastavil v tom .menu width a height
Yuhů
Profil
opravdu chceš udělat do buňky pozadí, které se bude roztahovat podle obsahu?

Nemáš spíše v úmyslu třeba vypnutí opakování obrázku na pozadí nebo nastavení jeho přesné pozice? Co vlastně řešíš?
Miro
Profil
Yuhů
Nemáš spíše v úmyslu třeba vypnutí opakování obrázku na pozadí nebo nastavení jeho přesné pozice? Co vlastně řešíš?
V triede .menu mám background-repeat: no-repeat.
Riešim nahradenie obrázkových tlačítok načítaním jedného obrázku ako pozadia bunky
a na ňom bude text-odkaz.
Petra
Profil
Jestli to dobře chápu, nejde teda o nastavení rozměru obrázku, ale o nastavení rozměru té buňky ne?
Tak to je jak říká roberta potřeba to .menu {width:216px; height:38px}.
Miro
Profil
Ešte na ozrejmenie takto mi menu vyzerá teraz

a keď som to chcel prerobiť vyzeralo to takto

prosto ten obrázok sa neroztiahne do celej bunky, alebo ho usekne..
Petra
Profil
No proto je tam právě potřeba zadat tu velikost, aby se buňka roztáhla na větší velikost než je její obsah. A pak je potřeba zmenšit font, aby to nepřelejzalo.
Miro
Profil
Petra
No proto je tam právě potřeba zadat tu velikost, aby se buňka roztáhla na větší velikost než je její obsah. A pak je potřeba zmenšit font, aby to nepřelejzalo.

Dík už sa mi konečne ukázali tie tlačítka celé,ešte sa pohrám s textom.
Inak tú predošlú odpoveď som prečítal ,až keď som sem vložil tie obrázky.
Ešte raz ďakujem.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0