Autor Zpráva
gembler
Zjistil jsem že databáze mi bere všechny znaky, třeba přidám sto "krátkých" odkazů ani v pohodě pak ale přidám jeden odkaz truchu "delší" a už se to nevypíše . Krátký odkaz je okolo 30 znaků a delší odkaz je okolo 43 znaků. Jěště bych dodal že v tom krátkym odkazu mohou bejt jakýkoliv znaky a je to pořád v pohodě. Může mi někdo poradit co s tím?
djlj
Jaký odkaz? Kam? Kde se nevypíše? Jaký je datový typ sloupce a na kolik znaků má omezení?

Databáze si dělá co chce
Tady bude problém mezi klávesnicí a monitorem.
Taps
gembler
nemáš omezený varchar ?
gembler
Konkrétně mam tabulku a vní 2 sloupce jmeno varchar(500) a odkaz varchar(1000) kdyz do ni uložím tohle: http://files1.mailboxdrive.com/mp3s/d/djdiablot@gmail.com/669298.mp3 (odkaz) a Alex C. feat. Y-Ass - Du Hast Den Schösten Arsch (English version) (jmeno) a chci to někde na webu vypsat tak se mi nic nezobrazi x kdyz do ni uložim tohle

http://files1.mailboxdrive.com/mp3s/d/djdiablot@gmail.com/669298.mp3 (odkaz) a Ass(jmeno) tak se mi to potom vypíše normálně
Alphard
1. vypiš si mysql_error(), nebo to zkus vložit v phpMyAdmin apod.
2. kódování, možná to nechce vzít ö
3. varchar(500) je možný pouze v MySQL 5.0.3 a vyšších
Dranel
Alphard
Mimo téma:
Lze prosím napsat pouze VARCHAR bez omezení? Nebo tam musím pokaždé do závorky něco dát? Kolik je nejvíce? Nechci být omezován... potřebuji to na náhodné vypisování hlášek, a já opravdu nevím, kolik měří nejdelší hláška...
Dranel
Alphard
Ještě něco: Co je špatně na tomto kódu?

CREATE TABLE adresar (
id INTEGER PRIMARY KEY AUTO_INCREMENT,
hlaska VARCHAR NOT NULL,
autor VARCHAR
);

Píše to:
#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'NOT NULL,
autor VARCHAR
)' at line 3
Mistr
Dranel
Co je špatně na tomto kódu?

CREATE TABLE adresar (
id INTEGER PRIMARY KEY AUTO_INCREMENT,
hlaska VARCHAR NOT NULL,
autor VARCHAR
);

Píše to:
#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'NOT NULL,
autor VARCHAR
)' at line 3

Pro své dotazy zakládej nová témata. Díky.
Dranel
Mistr
To jsem právě kvůli takové maličkosti nechtěl. Proto jsem našel vlékno s nejvhodnějším názvem a dal to sem.
Mistr
Dranel
jsem našel vlékno s nejvhodnějším názvem a dal to sem
To není dobrý nápad. Proč?
(1) Svým příspěvkem odvádíš pozornost od již řešeného problému.
(2) Snižuješ šanci, že Ti na Tvůj dotaz někdo odpoví. Někoho totiž může odradit množství příspěvků v takovém tématu a nebude mít chuť si všechny příspěvky pročítat.
djlj
Dranel
Použij datový typ TEXT.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0