Autor Zpráva
angita
Profil *
Vytvářím stránky pomocí styly.css a pak jednotlivých html stránek. Hned jako prvni ve styly.css mám toto:
body {background-color: 330066}
Pozadí je u všech stránek stejné.
Pokud poklepu na kteroukoliv html stránku a otevře se mi v IE, pozadí je zobrazené. Pokud ale kteroukoliv z těchto stránek otevřu přímo v IE pomocí Soubor > Otevřít nebo v IE kliknu na odkaz na další stránku, pozadí se nezobrazí, tzn. je bílé. Zobrazí se až po stisku F5. Vymazala jsem už i Temporary Internet Files, aby se to náhodou nezobrazovalo z paměti, ale nefunguje to. V Mozille to funguje. Nechápu, čím to může být. Poradíte mi?
Předem moc děkuju.
Zuzana
angita
Profil *
Jo, ještě jsem nenapsala jednu věc. V každém html souboru mám začátek <body> a konec </body> těla. Bez toho by to asi moc nefungovalo.
Zuzana
jL
Profil *
Ahoj,
Je to tím, že před hexadecimální kód barvy se dává křížek, správný zápise tedy je

body {background-color: #330066; }

Jedna rada na závěr, každou vlastnost ukončuj středníkem.
angita
Profil *
Jo, tak to je jednoduché, jen to vědět. Díky moc i za druhou radu. Hned všechno opravím.

Moc díky.
Zuzana
angita
Profil *
Tak jsem to všude opravila, ale bohužel musí být problém ještě někde jinde. Pozadí se chová stejně jako předtím.
Napadne vás ještě něco? Předem moc diky.
Zuzana
Mistr
Profil
Odkaž sem chybující webové stránky.
Kentaur
Profil
Hádám, že je problém bude nejspíš v nastavení prohlížeče.
angita
Profil *
Ty stránky mám zatím jen v počítači, nejsou vystaveny na webu.
Ještě mě napadlo, jestli nemám chybu v definici:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Frameset//EN">
Asi bych měla spíš použít "Transitional", protože rámy tam zatím nemám a asi mít nebudu. Na začátku jsem to nevěděla.
A to nastavení prohlížeče - kde by to mělo být? Mám tu poslední verzi IE 7 a nemám ji moc dlouho. Nevím, jestli se tam při instalaci nějaké nastavení nezměnilo.

Zatim moc diky.
Zuzana
Kentaur
Profil
angita
Při instalaci se tam jistě nic samo zbytečně neměnilo.
Vzhledem k tomu, že v tvém počítači může nastat hromada nečekaných převratů vnímání kodu ze všelijakých důvodů (navíc když se chyba objevuje pouze v určitých případech), tak nemáme dostatek vstupních údajů pro rozumnou pomoc, zkus stránky uveřejnit na freehostingu a prohlédnout si tento problém tam.

Pokud budou potíže přetrvávat, tak je docela možné (soudím dle zápisu barvy bez # a absence středníku, sice to nemá vliv na zobrazení, ale nevěděla jsi o tom), že jsi někde učinila malichernou chybu v zapisování kodu, kterou ti pouze IE nežere.
!DOCTYPE určitě změn, ale v tom nejspíše problém také nebude.
angita
Profil *
!DOCTYPE změněn.
Měla jsem jednu starou adresu, takže jsem to tam vystavila. Je to tady:
http://angita.euweb.cz/

Pozadí tam také nefunguje a ještě se tam objevila další chyba - nezobrazují se obrázky v levé polovině. Nevím, čím to je. Nejdřív jsem tam nahrála soubory JPG a nefungovalo to. Tak jsem zkusila GIF a změnila to i v html stránkách, ale stále nefunguje. Nevím, čím to je.

Stránky ještě nejsou hotové a jsou tam některé chyby, o kterých vím a postupně se je teď snažím řešit.

Tak jsem zvědavá na komentáře. A moc díky.
Zuzana
Bubák
Profil
Chybu v IE způsobuje tečka na konci 13. řádku.

K obrázkům, zkusil jsem namátkou dva, príponu máš velkými písmeny, příklad (zde s absolutní adresou):
http://angita.euweb.cz/im_florencie.GIF - obrázek na webu
http://angita.euweb.cz/im_florencie.gif - obrázk v kódu

Doporučuji přejmenování obrázků, aby všechny písmena byly malé.
www.jakpsatweb.cz/faq/nefunguji-obrazky.html#pismena
angita
Profil *
Joo!! Bezva, oboje už funguje, bylo to ono!! Moc díky. Stačilo, aby mrklo zkušené oko, já bych se s tím trápila pořád dokola. Fakt moc díky.
A ta tečka - bylo mi to divné, ale opsala jsem to z http://www.jakpsatweb.cz/meta-tagy.html. Nekritizuju, je jasné, že v tom množství se chybička lehce vloudí. Jen aby to tam neopsal někdo další. Je to tam několikrát.

DÍKY.
Zuzana
Fantomasmag
Profil
angita

DÍKY.
Zuzana


Nemáš zač ;-)
Mistr
Profil
Jelikož je téma vyřešené, lze jej, myslím, zamknout. Pokud tomu tak není a je třeba téma ještě odemknout, kontaktujte mne (třeba po ICQ).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0