Autor Zpráva
prue
Profil
Potřebuji poradit, jak mám udělat mezi nadpisem a textem větčí mezeru. tag <p> mi nic nedělá. nevíte někdo jak to mám udělat???
DJ Miky
Profil
V CSS si nadefinuj margin-bottom:

h1 {margin-bottom:30px;}
Miloš
Profil
prue
tag <p> mi nic nedělá
Tag <p> také není od toho, aby „něco dělal“. Tato značka totiž slouží k tomu, že vymezuje, <p>odkud až kam</p> je odstavec.
prue
Profil
DJ Miky - a nemohl bys mi prosím napsat přesně co tam mám vložit. já jsem začátečnice a tohle mi nic neříká.
kentaur
Profil *
prue
Mezi značky <head></head> vložíš toto:
<style type="text/css">
h1 {margin-bottom:30px}
</style>

Pozn. zvýrazněné h1 se případně změn podle toho, jak máš označen nadpis např. <h3></h3> označíš h3 {.
Zvýrazněných 30 závisí na tom, jak veliký odstup chceš, může to být jakýkoliv jiný poček pixelů.
Pokud jsi začátečnice, tak použij právě tuto techniku a případně se nauč css.
prue
Profil
díky moc a ještě bych akorát potřebovala když mám dva odstavce a mezi nima potřebuju udělat větší mezeru??
Miloš
Profil
Jestliže máš text <p>takto v odstavcích</p>, pak úplně stejným způsobem nastavíš jejich vzdálenosti, jako v předešlém případě.
Do <style… (tam, co máš h1 {margin…) přidej další řádek.

Buď zvětšíš spodní okraj každého odstavce:
p {margin-bottom: 30px;}

nebo horní:
p {margin-top: 30px;}

Jestliže ti jde ale puoze o to, jak zvětšit rozestup jen mezi konkrétníma dvěma odstavci, pak buď zvětšíš spodní okraj jenomu:
1) v HTML přidej třídu, například <p class="posledni">
2) v css zapiš něco takového: p.posledni {margin-bottom: 30px;}

nebo naopak zvětšíš horní okraj druhemu:
<p class="prvni">
p.posledni {margin-top: 30px;}
Manq
Profil
nebo naopak zvětšíš horní okraj druhemu:
<p class="prvni">
p.posledni {margin-top: 30px;}


Spíš p.prvni {margin-top: 30px;}
Miloš
Profil
Manq
Já myslím, že je to úplně jedno; ale rozhodně je vhodné se držet jenom jednoho.
Jinak aby nedošlo k mýlce, to pojmenování první–poslední se nevztahuje na tu dvojici odstavců, ale na to, že poslední je posledním odstavcem předchozího bloku (bloku odstavců), zatímco první je prvním odstavcem bloku odstavců, které následují po tom předchozím.
habendorf
Profil
Já osobně bych použil padding.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0