Autor Zpráva
Lydie
Dobrý den všem nadšencům a šikulům,

mám otázku z kategorii úplný webový laik. Chci vytvořit web, který se bude věnovat dění v sociálních službách. Cílovou skupinou jsou pracovníci v soc. službách a uživatelé soc. služeb. Jak docílit toho, aby web pokryl své náklady a náklady na práci člověka, který bude mít na starosti aktualizace (velmi časté)?

Ještě bych měla dodat, že varianta webu určeného pouze platícín zaregistrovaným účastníkům nepřichází v úvahu, vzhledem k tomu, že jde o soc. služby.

Uvítám jakékoli rady, vím, co chci dělat, ale jsem prostý uživatel webu, takže netuším, jak svou vizi uskutečnit.

Díky moc

PS: hledala jsem ve starých tématech, ale nenašla, tož proto nové téma:-)
Dranel
Lydie
PS: hledala jsem ve starých tématech, ale nenašla, tož proto nové téma:-)
To je správně, že jsi hledala.

Jak docílit toho, aby web pokryl své náklady a náklady na práci člověka, který bude mít na starosti aktualizace (velmi časté)?
Náklady webu jsou cca 1400,-/rok u C4 Webhostingu. Dále se musí brát ohled na platy zaměstnanců (admin webu) - což se dá eliminovat tím, že najdeš někoho, kdo se vyzná ve vebtvorbě a ještě k tomu se zajímá o soc. služby. Tím pádem by se s ním mělo dát dohodnou třeba na tom, že za svou práci zveřejníte jeho reklamu.

Ještě bych měla dodat, že varianta webu určeného pouze platícín zaregistrovaným účastníkům nepřichází v úvahu, vzhledem k tomu, že jde o soc. služby.
No to fakt nepřipadá v úvahu, vzhledem k tomu, že je čím dál více věci zdarma.

Díky moc
Není zač :)
DJ Miky
Informační weby vydělávají ve velké míře reklamou, jako např. Google AdSense. Ta může (ale samozřejmě nemusí) pokrýt i všechny náklady na web.
tiso
Na takúto vec by sa možno dala vybaviť dotácia, aleskúsenosti s tým nemám...
Mike8748
Lydie
v dobe kdy jsme jeste meli ministerstvo informatiky, tak ty davali dotace na takovyhle projekty. bohuzel micr uz neni
mpsv na tohle dotace nedava, z zadatelu na 2007 a 2008 to nedostal nikdo pokud vim (zkusenosti s dotacema mam, dokonce stejnej obor :) )

pokud jde o naklady na provoz webu, tak ty se budou pohybovat mezi 1000-1500 rocne. nejjednodussi by bylo kdyby vam to nekdo sponzoroval. s prijmy z reklamy opatrne, vetsina soc.sluzeb je provozovana neziskovkama, tak aby to nekolidovalo s jejich stanovama (ale nevim jako co to ty chces provozovat)

jinak, na dotace z eu zapomen, pokud nebudes schopna prokazat nejakou udrzitelnost projektu, aspon na 2 roky, neli dele. k tomu jeste delat ucetnictvi, prokazovat vydaje,.... zadna sranda. kolegyne delala na projektu financovanym z eu, a tak 90% pracovni naplne byla tvorba dokumentace pro eu, aby to vubec zaplatili
Leo
Reklama (asi neschudna, tady), sponzor, dotace (mame nejen CR ale i EU, ale byrokracie je asi na maly projekt neprustrelna), Leo
Mike8748
Lydie
ted mi tak napadlo, vzhledem k tomu co mas uvedeno v profilu, tak bys mela vedet kde brat penize na takovyhle veci ne? (neber si to osobne)
Lydie
nazdárek,

díky všem za rady. K dotacím - právě proto, že se v tom pohybuji, tak vím, jaký je problém s udržitelností projektu po uplynutí čerpání dotace. Takže získat dotaci není až tak nereálné, ale dokud nevím, jak projekt financovat po vyčerpání dotace, tak nemohu žádat o dotaci:-), zejména pokud o projektu uvažuji jako OSVČ nikoli jako neziskovka. Koneckonců už sám statut žadatele omezuje možnost čerpání dotací. No, hlavu vzhůru a ještě jednou díky všem. Budu pátrat dál.
quinux
Lydie
Víš-li jak získat dotaci, tak potom máš peníze na rozjezd. Poté by měl být příjem právě z reklamy a nereálné to není. Je otázkou kolik do toho počítáš zapojit lidí a zdali máš dostatečně hodnotný obsah na to, aby byla návštěvnost. provozní náklady jako takové již defacto spočítal Dranel a zhruba to tak odpovídá (samozřejmě v případě, že web bude u hostingu a nebude na svém serveru). Náklady na lidi pak mohou být třeba jen náklady na tebe jakožto jediného administrátora. Jinak celý web se dá pořídit řekněme do 20-30 tisíc, ale i levněji (záleží na požadavcích a na tom kdo to bude realizovat - student, živnostník, firma)
Mike8748
Lydie
jako OSVC bez podpory nejaky organizace v podstate nemas sanci. teoreticky pokud nastoupis u nejaky organizace (poskytovatele SS), tak ten si to pak muze dat do projektu, a je hodne velka sance ze penize dostane.

v soucasnej dobe zalozit vlastni neziskovku v tomhle oboru je jeste mensi sance nez ze dostanes dotazi z eu (ty pravidla pro neziskovky jsou fakt prisny)

teoreticky si muzes poridit spravnej zivnostnak, web rozject, a pak se obratit na poskytovatele, ze za X korunek jim budes delat reklamu na webu,... dost poskytovatelu by do toho slo, pokud po nich nebudes chtit zavratny sumy

kdyztak mi napis na icq, pokud ta tvoje idea je vic nez idea a melo by to smysl (a nebude to proti mym zajmum :) ), tak bych vedel jak a kde na to ziskat penize, docela rychle (asi do 2 mesicu, coz je v tomhle oboru opravdu rychle)
Mike8748
quinux
vedet kde lze ziskat penize, a mit skutecnou sanci je ziskat, jsou dve dost rozdilny veci, obzvlast v pripade eu a ministerskych dotaci

>> Víš-li jak získat dotaci, tak potom máš peníze na rozjezd.
omyl. 99% dotaci je proplaceno zpetne

a pro udrzitelnost prijem z reklamy neni akceptovan, je treba vicezdrojove financovani (vim z vlastni zkusenosti)
quinux
Mike8748
Lydie sama píše, že se v tom pohybuje a ví jak dotaci získat a co to obnáší, tudíž jsem se v tom nepitval.

omyl. 99% dotaci je proplaceno zpetne
Nevím jak je to v tomto ohledu, ale to je v tuto chvíli irelevantní navíc. pořád i tobě zbývá ono 1%, kdy může získat dotaci předem, ale jak jsem psal viz. výše.

a pro udrzitelnost prijem z reklamy neni akceptovan, je treba vicezdrojove financovani (vim z vlastni zkusenosti)
Nevím co je a co není, každopádně ČR je banánistán, takže jednomu to projít nemusí a druhému ano. ;)
Lydie
Díky všem za odpovědi,

takže pro shrnutí: dotace na rozjezd je možná, ale na téma následné udržitelnosti jsem se v podstatě dověděla, že příjmy z reklamy pravděpodobně nepokryjí náklady na provoz. Ono při tom provozu nejde o relativně zanedbatelnou částku na webhosting, ale spíše na osobní náklady člověka, který získává info, prezentuje daný web na veřejnosti, apod.

Pro Mike8748: Je mi líto, isq nevlastním, pokud tě můj projekt zajímá, prosím piš na mail linelineline@seznam.cz Děkuji

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: