Autor Zpráva
burinek
Profil
Ahoj všem, rád bych se zeptal na problém pozicování, na který sem narazil při tvorbě stránek.

Stránku mám centrovanou uprostřed pomocí přiřazení width: 800px; a margin-left: auto; a margin-right: auto;. Takto mám nastavený obalový div a uvnitř hlavičku (height: 150px), pod ní horizontální vysunovací menu, pod ní 2 sloupcový obsah pomocí float a dole patka.

Problém nastává v okamžiku, když chci do hlavičky umístit obrázek na pozadí a dále vlajku pro přechod do cizí verze stránek, která má být vpravo nahoře. Obrázek hlavičky mám přes css na pozadí (pomocí display: block) a tu vlajku taky. V kodu to mám uzavřený v <h4>.

Při absolutním napozicování polohy vlajky vzniká problém s tím, že jeho nadřazený element je viewport, což znamená, že pro každé jiné rozlišení to bude někde jinde. A při position: relative se mi to zobrazí v IE7, FF a Opeře dobře, jak bych si představoval, jen v IE6 je vlajka na svém místě, dole pod 150 px vysokou hlavičkou je asi 40px vysoký a 800px bílý pruh. Prostě místo po vyjmuté vlajce.

Bohužel tady u sebe teď ten kod nemám, jinak bych ho přidal, aby to neznělo tak kostrbatě, jak to tady popisuju, ale byl bych rád za každou cennou radu, jak si s tim poradit. Píšu to v xhtml. Sem hodně velký začátečník a rád se poučím a přiučím. Díky moc.
Bubák
Profil
Při absolutním napozicování polohy vlajky vzniká problém s tím, že jeho nadřazený element je viewport
Přečti si, jak se dělá "Zanořená pozice"
www.jakpsatweb.cz/css/position.html
Koukni taky na Centrovaný CSS pozicovaný design

Mám za to, že u něčeho tak jednoduchého se dá obejít bez pozicování.
burinek
Profil
Bubák: díky za radu. Dneska sem to zkusil a funguje bezvadně. Díky moc

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0