Autor Zpráva
Luko
Profil *
Zdravim vás,

chci se zeptat jak se provádí registrace domény bez www.


Díky za odpověď
shaggy
Profil
Rovnako ako registrácia domény s www.
Záleží už iba na tebe, ktorú "formu" budeš používať.
Leo
Profil
Myslite aby vam fungovala adresa

example.com

a ne jen

www.example.com? Pak stejne jako s www, neni to vec registrace domeny, ale nastaveni jmennych serveru, a resi se to az kdyz dojde na webhosting, Leo
Railbot
Profil
Luko
Nijak. Každá doména má tvar www.example.com. Samozřejmě jí lze užívat s tím, že ji budeš (například v odkazech) uvádět bez www. Variantu s www potom stačí na tu bez přesměrovat. To už docela záleží na nastavení u hostingu.
Luko
Profil *
Díky za info, tudíž to lze nastavit až u hostingu.

Já jen, že poslední dobou se mi zdá, že každý používá adresu svého webu bez www, když se mrknu na výsledky vyhledávače...

Závěrem by mě jen zajímalo, zda to má nějaké zásadní výhody, že dříve jsem to tak často neviděl jako dnes.
Dranel
Profil
Luko
Podle mě jsou dvě výhody:
1) Je to kratší
2) Případným klíčovým slovům v názvu domény je přiřazována větší váha

Cituji:
V Česku používáme variantu s www, protože když lidé nevidí www v adrese, bojí se toho. V zahraničí bez www, protože tam se již většina URL píše bez www a lidé jsou na to zvyklí. Z hlediska SEO je lepší varianta bez www, protože příslušná klíčová slova v URL pak mají větší váhu. Ale nesmíte vždy podřídit všechno optimalizaci pro vyhledávače.

Viz také:
http://interval.cz/clanky/trikrat-w-v-internetove-adrese-past-na-laiky /
http://vyhledavace.info/seo-faq/22/slova-v-domene
vertigo4
Profil
Luko
zbytečná tři písmenka
Luko
Profil *
Moc díky za vysvětleni.
Railbot
Profil
vertigo4
zbytečná tři písmenka
Nejsou zbytečná. Většina lidí si spojuje www - interntová stránka. Varianta bez www může bfu mást.
shaggy
Profil
Railbot
dovolím si ťa opraviť, www != internetová stránka, ale webová stránka. Internet nie je to isté ako web :-)
Z toho dôvodu tam pôvodne boli aj tie 3w, dnes je to prežitok a je to zbytočné. To, že to môže bfu miasť, je jedna vec, preto väčšina stránok funguje s aj bez www
juk_jana
Profil
Railbot
Většina lidí si spojuje www - internetová stránka.
A i třeba pracovníci katalogu Quicku resp. dnešního O2Active tvrdošíjně mění všechny odkazy stránek tak, že jim přidávají www na začátek - a to i u domén třetího řádu...
Marek Prokop
Profil
"Z hlediska SEO je lepší varianta bez www...";

Neustále mne překvapuje, co všechno se člověk může o SEO dočíst. Tohle třeba vidím asi poprvé v životě, a to už jsem toho viděl hodně :-)
Joker
Profil
vertigo4
zbytečná tři písmenka
Jasně, "www" před doménou být nemusí, za to na začátku adresy musí být uvedený protokol. Ale takové věci prostě většině lidí nikdo nevysvětlí. Hlavně "www" všichni berou jako identifikaci adresy na webu. Hlavně u méně obvyklých domén, třeba "example.info"- když řeknu "mrkni na www .example.info", každý ví, že to má napsat do prohlížeče. Když řeknu "mrkni na example.info", půlka lidí se bude ptát, co to je.
Krom toho ten "identifikátor webové stránky" funguje třeba i v diskusích a tak, kde se to automaticky konvertuje na odkaz.

Například já tohle zvažoval, když jsem nedávno přesouval web na novou doménu. A nakonec jsem si řekl, že stejně většina lidí bude psát www.it-joker.cz a dal si tohle jako hlavní adresu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0