Autor Zpráva
trixik
Profil *
Dobrý den,

potřeboval bych poradit s Apachem. Nainstaloval jsem si Apache a PHP (ne MySQL!) na WinXP podle tohoto článku: http://myego.cz/item/instalace-apache-mysql-a-php-na-windows . Vše se nainstalovalo dobře. Pak jsem si spustil MonitorApacheServers. Byla v něm jedna služba: "PHPGeekUtil," a když jsem ji chtěl spustit, tak se mi zobrazil tenhle alert: "The requested operation has failed!". Nevím, jak dál. Poraďte mi prosím...

P.S.: Předtim jsem zkoušel balíčky: PHPHome, PHPTriad, PHPEasy. Ani jeden nefungoval. Nebo snad jen Triáda, ale pak se mi to všechno kouslo, musel jsem resetovat pc a bylo to všechno v háji. Instaloval jsem je podle návodu na jakpsatweb.cz . Nevím, čím to je, snad mám alergickej pc na Apache (problem v PHP podle mě není).

Předem děkuju za radu.
kletely
Profil
trixik
Ak máš Windows XP a maš na počitači viacej kont a niesi "Správca počítača" tak ti nepôjde nôbec
ale ak si "Správca počítača" tak potom neviem ani ja
Měsíček
Profil
Nemáš náhodou od Windows nainstalován IIS? Ono se to vcelku spolu bije. Jinak zkus dát vše pryč (i soubory co zbyly po odinstalaci) a zkus WAMP.
trixik
Profil *
Jsem správce pc a IIS je smazané. WAMP jsem zkoušel, ale nefungoval, stejně jako ty předem zmíněné balíčky.
trixik
Profil *
Když si spustím Apache tlačítkem "Start Apache in console" a do prohlížeče napíšu http://localhost/ , tak mi to vyflusne: "Systém nemůže nalézt uvedený soubor." Nevím, co s tím mám dělat...
habendorf
Profil
trixik

Děláš nějakou blbost, těžko říct jakou. WAMP funguje naprosto bezproblémově.
peta
Profil
trixik
Take mi wamp server funguje naprosto v poradku.
google.com wamp
nainstalujes, pak spustis a pak funguje localhost

Doporucuji odinstalovat veci, co nepotrebujes, treba ostatni apache a pod.
Take muzes zkusit PHP triad nebo viz jakpsatweb - ostatni - php ... easyphp
Wamp je ale nej, protoze ma v sobe nej verze a snadno se ovlada pres leve/prave tlacitko dole v liste kdyz je spusteny,
trixik
Profil *
Už tam nahoře jste si mohli všimnout, že jsem zkoušel EasyPHP, PHPTriad a PHPHome a nefungovalo to. WAMPa jsem zkoušel taky a nejde mi. Prosím, zkuste poradit nějak jinak. Zatim díky.....
Měsíček
Profil
Víš jistě, že všechny soubory, které se ti při těchto balících nainstalovali jsou pryč?
Davex
Profil
trixik
Pošli sem výpis z programu (Fport), abychom věděli co ti běží na TCP portu 80.
Měsíček
Profil
Proč hned instalovat program nestačilo by zadat příkaz do cmd netstat ?
Davex
Profil
Měsíček
Netstat už umí i zobrazit jméno procesu, který na portu naslouchá? To jsem tedy netušil.
Měsíček
Profil
neumí, ale umí říct jestli je obsazen a už z logiky by mohl poznat co to je například by to mohl být Skype :)
Davex
Profil
umí říct jestli je obsazen
No právě. Z toho moc trixik nepozná.
Mastodont
Profil
Měsíček
neumí, ale umí říct jestli je obsazen

Co kdyby sis třeba v command lajně na XP spustil netstat -abn ?? :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0