Autor Zpráva
danikm
Profil *
Teprve zacinam a potreboval bych od nekoho radu. Zkousel jsem si delat ramy (na levo obsah - vedle vyber z obsahu)v HTML podle navodu a nemuzu docilit toho, aby se mi "odkazy na levo zobrazovali na pravo". Vzdy se odkaz zobrazi v ramu, ve kterem ho zadam. Budu moc vdecnej za radu!!! Dekuju!
Petra
Profil
Snad neřeknu nějaký blábol, už si to přesně nepamatuju... V tom framesetu by mělo být
<frame name="menu" src="menu.htm" .... >
<frame name="obsah" src="obsah.htm" ... >

a ten odkaz (který je v "menu.htm") pak vypadaá asi tak:
<a href="stranka.htm" target="obsah" ... >odkaz na stránku</a>
Martin Kuželka
Profil
Stačí k odkazu přidat atribut target, který bude obsahovat jméno rámu, ve kterém se má obsah zobrazit.
Odkaz bude vypadat takto:

<a href="" target="jmeno_ramu">odkaz</a>

Ještě přidám odkaz: Rámy na webu
danikm
Profil *
Jdu to hned vyzkouset, necekal jsem, ze nekdo zareaguje tak rychle :o).Jestli jsem to pochopil spravne, zapomel jsem v obsahu pridat atribut target... Dik!!!!
danikm
Profil *
Po malem odladeni uz to funguje :o).... Jeste jednou moc dik...
danikm
Profil
Pri dalsim zkouseni jsem zase narazil. Nejdou mi vkladat obrazky formatu *.gif, *.jpg jdou v pohode! Nevite nekdo cim to je?
Martin Kuželka
Profil
Založ nový thread. (Fuj, co dělám? Já se tu chovám, jako by to bylo moje. FUJ FUJ. Omlouvám se)
Blázník
Profil
Já se zas ohledně rámu chcu zeptat, esi sou fakt o tolik špatnější, než tabulky, bo mi rámy přídou celkem sympatické a jak je to s tím prohledáváním webu roboty, gdyž sou na tom webu i rámy. Esi to v těch stránkách, co se zobrazujou v těch rámech, dokáže najít třeba keywords, či vůbec i title, nebo vůbec ne. Toť tak zhuba vše, vím, že je to hodně nekonkrétní, ale aspoň máte více prostoru k odpovědi.
Petra
Profil
Pokud je v té části <noframes> odkaz na nějakou další stránku, obvykle to bývá menu s obsahem webu, pak se robot dostane bez námahy i na tyhle ostatní stránky a indexuje je jako všechny ostatní (tj. najde i title a keywords, pokud tam jsou). Problém je ale s tím, že indexuje každý ten rám zvlášť, takže při vyhledávání se pak najde buď homepage, ta vypadá normálně, jako celý frameset; nebo se vyhledá jen frame s menu a nebo jen frame s tou obsahovou stránkou, už ale každé zvlášť.

Samotné menu vypadá blbě, ale aspoň se z něj dá někam dostat. Samotná ta druhá stránka možná vypadá dobře, ale chudák návštěvník stránek neví kde je, protože logo jak už bývá zvykem bylo v tom framu s menu a a nebo ví kde je, ale neví, jak se odtamtud dostat jinam (na homepage, na stránku s kontaktem apod.). Proto je dobré dát do tohohle "obsahového" framu taky všechny hlavní odkazy, řeba dolu do řádku.

Ještě co se týče vyhledání té homepage je dobré využít právě tu sekci <noframes>, to je to, co robot zaindexuje a pravděpodobně se to objeví i jako popis k odkazu ve vyhledávači. Takže je pak dost hloupý, zvlášť u firemních webů, když ten popis zní ve smyslu "váš prohlížeč nepodporuje rámy, to máte fakt blbý, pořiďte si něco lepšího". :-)

No koukám, že to píšu pátý přes devátý, tak radši stop.
Blázník
Profil
Díky moc. Zkusím teda to <noframes>.
Yuhů
Profil
Martin:

Fuj, co dělám? Já se tu chovám, jako by to bylo moje. FUJ FUJ. Omlouvám se

neomlouvej se. Byla to správná připomínka. Moderátoři ti za takové připomínky jsou vděční.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0