Autor Zpráva
tomik nymand
Profil
cau...
jak muzu umistit na web mp3 aby se dala stahnout? podarilo se mi to udelat jen tak, ze se da hudba prehrat,ale ne stahnout.umistil jsem tu mp3 jako odkaz...a bylo to....hraje...ale nejde stahnout.dikyvsem


----
Editace Mistrem: Úprava překlepu v titulku a jeho počeštění.
ninja
Profil
Jestli se ti spusti prehravac (po kliknuti to hraje) nebo se ti otevre dialog pro ulozeni zalezi na konkretnim nastaveni prohlizece kazdeho uzivatele.
Bubák
Profil
ninja
Ale zobrazení dialogu pro stažení jde vynutit.

tomik nymand
www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=310
Máš to i s příklady
Mistr
Profil
tomik nymand
A nebo to ukládej třeba v ZIPu.
Cup
Profil
skus použít hlavičky od pecana ... pouzivam je a de to bezporblemu
antoninstrnad
Profil
Zdavím,
mp3 na web ke stažení se tady už řešilo, ale mám s tím ještě problém.
Našel jsem si tady Zvuk na stránkách, došel jsem až k: zkuste si kliknout - vše O.K.
Ale když to takhle dám na svoje stránky, rovnou se otevře stránka s přehrávačem a stahovat nic nejde.
(mp3 mám samozřejmě legální - autoři nejsou o OSA a mám jejich písemné svolení)
Díky
okolojsoucí
Profil
Jaké máš hlavičky pro stažení MP3ky?
antoninstrnad
Profil
okolojsoucí:
http://www.antoninstrnad.cz/download.html
Rfilip
Profil
antoninstrnad:
Posíláš následující hlavičky:
Accept-Ranges:bytes
Cache-Control:max-age=600
Connection:Keep-Alive
Content-Length:8467447
Content-Type:audio/mpeg
Date:Wed, 22 Jan 2014 13:22:51 GMT
ETag:"ca8024e-8133f7-4edf9786ea780"
Expires:Wed, 22 Jan 2014 13:32:51 GMT
Keep-Alive:timeout=5, max=100
Last-Modified:Fri, 20 Dec 2013 16:07:10 GMT
Server:Apache
Chybí ti tam ta nejdůležitější hlavička na základe které prohlížeč zobrazí stahovací dialog:
Content-Disposition: attachment
Tu nastavíš přidáním následujícího kodu do souboru .htaccess v složsce s mp3:
<FilesMatch "\.(?i:mp3)$">
  Header set Content-Disposition attachment
</FilesMatch>
antoninstrnad
Profil
Rfilip:
Tak je to tam.
Google Chrome nejdříve ignoroval dva odkazy. Předělal jsem názvy aby tam nebyly háčky čárky a teď to chodí.
Díky
antoninstrnad
Profil
antoninstrnad:
Měl bych jeden dotaz ohledně mp3 na webu. Řešili jsme tady dřív to, aby šlo ze stránek stahovat.
Teď bych ale potřeboval přidat stránku Jamsession, kde by byl přehrávač s backing tracky k mým kytarovkám a tam aby to stáhnout nešlo, jenom přehrát.
Myslel jsem, že pro tyhle skladby udělám složku Jamsession a tam zase přidám soubor .htaccess. Nevím ale co do něj napsat.
díky
Marschmallow
Profil
antoninstrnad:
Ve většině případů vše, co vidí uživatel se stahuje k němu do počítače (cache prohlížeče), takže stažení nezabráníš. K přehrání potřebuješ nějaký webový MP3 přehrávač, případně můžeš spoléhat na to, že si s tím prohlížeč poradí sám. Tady máš seznam několika různých webových přehrávačů, stačí si vybrat.

Samozřejmě předpokládám, že k hudbě máš autorská práva.
antoninstrnad
Profil
Marschmallow:
Díky.
Práva mám, jde o moji hudbu.
Ještě mi napadlo, že když jsem (viz nahoře) musel přidat hlavičku pro zobrazení stahovacího dialogu, tak ji prostě odeberu a to, co se může stahovat nechám někde na Bandzone.
Otázka je, (pro mne) jestli to pomůže ve všech prohlížečích.
Keeehi
Profil
antoninstrnad:
Otázka je, (pro mne) jestli to pomůže ve všech prohlížečích.
Nepomůže to. Na odkaz na mp3 soubor můžeš kliknout pravým tlačítkem, vybrat "Uloží cíl odkazu jako ..." a pak si ken vybrat místo, kam se to uloží.

Už to psal Marschmallow, ale napíši to znova a trochu jinak. Cokoliv co se v prohlížeči zobrazí (přehraje atp.) musí tvůj prohlížeč a počítač nejdříve z internetu stáhnout. Je snad jasné, že když ty data jdou do počítače stáhnout, tak jdou i následně uložit. Z toho vyplývá, že neexistuje způsob, já uživateli zabránit v uložení čehokoliv co je dostupné na internetu. Je možné mu to znepříjemnit ale zabránit se tomu nedá.
antoninstrnad
Profil
O.K. Tak díky

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0