Autor Zpráva
katie.bs
Profil *
Zdravím, možná mám trochu divný dotaz, ale trochu si s tím vážně nevím rady.
Začala jsem tvořit svoje cestovatelské stránky. Rozhodla jsem se, že začnu s HTML a CCS.
Učila jsem se to podle knížky, připadalo mi to jako dobrý základ. Teď už jsou moje stránky dosti hutné.
Jsou dělané klasicky do tabulek. Naučila jsem se vytvářet rámy a chtěla bych to celé předělat, protože
v klasickém IE to funguje dobře, ale v Mozile je to katastrofa. Jenže s tím budu muset ještě počkat,
protože je mi jasné, že jsem pořád ještě na začátku. Chtěla bych se naučit heslovat, dělat propady
z miniatur do zvětšenin v předem definovaných oknech, monitoring do databáze a pod. Teď jsem
v bodě, kdy je mi jasné, že na to asi samotné HTML a CSS nestačí. Jenomže nevím, jakým směrem se dát.
Jestli se mám vrhnout na PHP nebo JAVA? Můžete mi, prosím, někdo poradit? Vím že v JAVA se dají psát
scripty, ale i celé aplikace. O PHP nevím prakticky nic. Trochu jsem se tady rozkecala :-) Tak sorry :-)
Leo
Profil
Java na webove stranky? No ne, ze by nemohla bezet na serveru, a nekdy i bezi, ale nemyslite spis JavaScript? Leo
Měsíček
Profil
PHP
katie.bs
Profil *
Ale asi určitě myslím :-) Jenomže se v tom trochu dost motám. Je mi jasné že pro spoustu věcí jen s HTML nevystačím. Takže hlavní otázkou zůstává co dál? Jakým směrem se takový "tvořitel" stránek vydá, když od těch svých stránek chce trochu víc?
Nox
Profil
Prošel bych na základy JS (s trochou talentu jedno dvě odpoledne (třeba tu na JPW)),
a pak se můžeš vrhnout na PHP (www.linuxsoft.cz/php), pak MySQL (www.linuxsoft.cz/mysql)
Měsíček
Profil
Doporučoval bych tuto posloupnost :

HTML -> až ho ovládám tak -> CSS zároveň s JS (JavaScriptem) až ty ovládám tak -> PHP zároveň s MySQL -> a ty až ovládám tak -> AJAX + ASP nebo JAVA.
Manq
Profil
Jakým směrem se takový "tvořitel" stránek vydá, když od těch svých stránek chce trochu víc?
Zabrousí po nějakém již hotovém řešení nebo si nad to sedne a něco vytvoří sám. Pokud chcete registrace apod., tak nejlepší pro Vás bude asi PHP.
Leo
Profil
No ja bych rekl, ze pokud narazite pri tvorbe stranek pomoci html a css na nejake hranice nebo nesikovna a pracna reseni, driv nez javascript budete potrebovat php a praci na serveru, takze js bych nechal az jako dalsi v poradi. Leo
Manq
Profil
takze js bych nechal az jako dalsi v poradi.
A současně s ním AJAX. S ASP bych ho nemíchal.
katie.bs
Profil *
Super!! Díky všem moc za odpovědi. Docela jste mě tady hezky motivovali k další práci. Mějte se fajn. A zase někdy navi.. Katie

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0