Autor Zpráva
angita
Profil *
Mám udělané stínování pomocí:
td {padding: 0.1em 1em 0.1em 1em; filter: shadow (color=#880000, direction=180)}

Je nějaký způsob, jak provést takovéto stínování, pokud možno pro všechny (nebo aspoň pro většinu) prohlížečů, ne jenom pro IE?

Takto se dají nadeklarovat jen tabulky, že? Hodilo by se mi, kdybych to např. u kousku textu mohla zrušit. Je pravda, že to všude není, ale nevím, čím to je, takže ani nevím, jak to pak provést úmyslně.
http://angita.euweb.cz/

Poradíte mi? Předem moc díky!
Zuzana
Nox
Profil
V podstatě ne... ale bez toho stínu to vypadá podstatně líp...
angita
Profil *
Škoda, ale diky za odpověď.
Bubák
Profil
text-shadow: 0.1em 0.1em 0.2em #779;
text-shadow je, pokud se nepoletu v CSS 2 a v CSS3, ale není v CSS 2.1
Umí Safari, Konqueror, chystaná Opera 9.50. Chystaný Firefox 3.0 text-shadow neumí.

Příklady, fungují ve výše zmíněných prohlížečích:
www.w3.org/Style/Examples/007/text-shadow
angita
Profil *
Á, tak přece jen! DÍKY! Zítra zkusím.
Timy
Profil
Možná nejméně problematické bude zkusit to řešit obrázkem.
angita
Profil *
Bubák
MOOC DÍKY! Je to perfektní, vyzkoušeno a použito v různých podobách. Doufejme, že se to časem rozšíří.
Ještě dva dotazy: FireFox to je Mozilla?
A moc nerozumím těm různým CSS. Sice jsem se s tím už setkala, ale vlastně nechápu, co to pro mě znamená. Já zatím prostě používám nějaké CSS a to je asi tak všechno. To se nějak definuje v hlavičce? Nebo určité prohlížeče používají různé verze CSS - některé starší a některé novější a pokud použiju něco z novější verze CSS (předpokládám, čím vyšší číslo, tím je CSS novější - takže nejnovější snad CSS3), tak prohlížeč, který nepoužívá (nebo snad nepodporuje) tuto novější verzi, tak se to nezobrazí?

Timy
Já jsem se zatím grafikou vůbec nezabývala, jen jsem si nainstalovala PhotoFiltre a vyzkoušela v něm jednu věc. Poradil bys mi nějaké stránky, kde bych se něco dověděla hlavně, abych trochu pochopila, co tak můžu v nějakém grafickém programu udělat. Já zatím vůbec nevím. Diky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0