Autor Zpráva
Lisak
Profil *
Předem se omlouvám, bude to určitě totální prkotina. Ani nevím, jak můj problém nazvat, proto i ten krkolomný název. Jde mi o to, jak si v kódu stránky nastavit, aby když mám odkaz (a href="fotka1.jpg"), tak aby tomu byla přiřazena celá cesta například /fotky/osobni/oslava/fotka1.jpg.
Důvod je ten, že když mám na stránce spoustu fotek, tak si chci ušetřit čas i velikost souboru tím, že bych psal jen názvy souborů, ale nějakým příkazem na začátku stránky by prohlížeč poznal do kterého adresáře pro ně sáhnout. Zdrojový soubor by totiž byl pro snadnější synchronizaci webu v jiném adresáři než fotky.
Joker
Profil
Jde mi o to, jak si v kódu stránky nastavit, aby když mám odkaz (a href="fotka1.jpg"), tak aby tomu byla přiřazena celá cesta například /fotky/osobni/oslava/fotka1.jpg.
Napsat to do toho odkazu: <a href="/fotky/osobni/oslava/fotka1.jpg">
Lisak
Profil *
To samozřejmě vím, ale děkuji.
Myslel jsem to tak, že když mám třeba 200 fotek na stránce, tak mi přijde zbytečné mít u každého odkazu /fotky/osobni/oslava když bych si tohle mohl někde nadefinovat na začátku stránky a pak jen do hrefu házet názvy souborů.
Něco jako na začátek body naosat (a href "domácí pro tuhle stránku" ="/fotky/osobni/oslava")
Jan Tvrdík
Profil
Lisak
IMHO blbost, nemá to smysl.
Jinak existuje (nikdy jsem to nezkoušel a nevím, jak to funguje) html tag base s atributem href
http://tvorba-webu.zdarek.com/html/head.php
http://www.w3schools.com/tags/tag_base.asp
tiso
Profil
Lisak - tie názvy fotiek sa dajú vypisovať skriptom... Teda záleží od toho čo presne chceš...
Bubák
Profil
Až dneska jsem si až dnes vyzkoušel tag "base" s atributem "href". Pokud je v něm absolutní cesta (tak praví specifikace), funguje správně ve všech prohlížečích, co jsem zkoušel: Firefox, IE, Opera, Safari.

Nepříjemným důsledkem použití tagu "base" s atributem "href" je "rozhození" relativních adres.

www.w3.org/TR/html401/index/elements.html
www.jakpsatweb.cz/html/hlavicka.html#base
www.dgx.cz/tools/tags/cr.html
Welis
Profil
co třeba použít něakou galerku např greybox, lightbox, nahreješ přes ftpko foto a hotovo ;) se mi zdá nejednoduši vzhledem k množství fotek. a má to i pěknej design ;)
Jan Tvrdík
Profil
Welis
Trochu OT, nemyslíš? On se neptal, jak udělat galerii, ale jak si pohrát z odkazy.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0