Autor Zpráva
Clair
Profil *
Ahoj, chtěl bych se zeptat, co je lepší: zda si vytvářet vlastní fotogalerie (ale na hostingu o velikosti 250MB) nebo si stáhnout programy na fotogalerie a pak to tam jen vkládat?
Nox
Profil
Clair
Co má toto společného s kapacitou webhostingu?

Program? Myslíš skript?

Např. podle tvého očekávání od galerie, jestli máš nějaké speciální požadavky,
tak vytvoření vlastní / upravení nějaké opensource (jestli jsou), jinak klidně už hotové
(zkouknout licenci)... ikdyž osobně (jako tvůrce) preferuji vlastní řešení
Clair
Profil *
A potřeboval bych nějaké obrázkové menu, kde by bylo na výběr rozdělených sekcí fotografií - např. příoda, města....atd... jako nějaký pěkný úvod do fotogalerie, jsou nějaké stránky, kde můžu najít nějaká taková menu?
curdto
Profil
Můžeš využít mou službu(zatím nic neomezuji): http://images-album.ic.cz/
Clair
Profil *
Nox
Co má toto společného s kapacitou webhostingu?
Tak jakmile jsem začal vkládat na web foto, tak mi ubývá kapacta...nebo to tím není?

Kolik fotek by se mi mohlo cca vejít na web IC? Samozřejmě mi zabýrají +- 10MB jiné věci než foto.....

A exirtuje ještě jiné řešení než PACASA WEB?
Joker
Profil
Clair
Jsou tři možnosti, kdybych to nějak stručně shrnul:
1. Využít služeb cizího webu.
+ Jednoduché na použití, žádná údržba, není potřeba se o nic starat, nezatěžujete svůj web
- galerie je na cizím webu, musíte se spolehnout na jeho funkčnost a nemáte takové možnosti si galerii upravit podle svého

2. Stáhnout si skript a dát ho na svůj web
+ většinou pořád jednoduché použití a relativně jednoduchá údržba, máte galerii pod kontrolou, můžete si ji upravit podle svého
- fotky ubírají místo na Vašem webu, cizí skript pro Vás nemusí být dobře čitelný pokud ho chcete upravovat

3. Napsat si vlastní
+ Máte vše absolutně pod kontrolou, všechno si uděláte podle svého
- Musíte umět programovat a investovat čas do naprogramování galerie, opět zatěžujete svůj vlastní web

Co se týká možnosti 2. dělal jsem jednoduchou fotogalerii pro jeden webový projektík, který bohužel stále ještě není hotový, ale tu galerii jsem dal na svůj web jako open-source (GNU GPL): Minigalerie.

Kolik fotek by se mi mohlo cca vejít na web IC? Samozřejmě mi zabírají +- 10MB jiné věci než foto.....
Pokud fotky převedete do kvality pro webové stránky (řekněme formát JPG, velká fotka v rozlišení 800x600 nebo podobné a k ní malý náhled), počítejte kolem 10 fotek na megabajt. Orientačně, samozřejmě, různé fotky jsou různě velké
Joker
Profil
Dodatek k mému předchozímu příspěvku: Samozřejmě rozlišení kolem 800x600 nemusí vyhovovat pro všechna použití, může stačit i menší (míň než cca 640x480 bych ale nedával, v takovém rozlišení se ale může vejít i 20 fotek na megabajt), nebo může naopak být potřeba větší (pokud mají návštěvníci vidět detaily na fotce)
Clair
Profil *
Joker

A co tedy doporučujete, když mám web s kapacitou 250MB....? Díky za Vaše rady.
Clair
Profil *
A pokud galerie od někoho, tak co doporučujete? PICASA WEB GOOGLE, RAJCE?
Joker
Profil
Clair
Univerzální rada není, záleží, co chcete ;-) Výše jsem psal nějaké plusy a mínusy, tak si vyberte, které jsou důležité.

Co se týká prostoru, na 240MB (pochopil jsem, že tolik je maximum) by pro "běžné použití" mělo být prostoru dost.
Ale zase záleží- prostě si vemte, jak kvalitní fotky potřebujete (když třeba píšete recenze digitálních foťáků s galerií ukázkových fotek, budete ty fotky potřebovat v plném rozlišení a hned máte každou fotku třeba 2,5MB) a kolik jich tak budete na webu chtít (deset, sto, tisíc,...) a z toho uvidíte, jaký prostor je potřeba.
Clair
Profil *
Ano, tento prostor je maximum, ale nesmím zapomínat, že se na stránky bude přidávat text.... mimo těch fotografií. Moc děkuji za radu, musím konečně něco vymyslet a trochu se pohnout z místa.
Clair
Profil *
Chci se zde obrátit ještě jednou s prosbou o radu. Hodí se mi něco jako Picasa Web Google, Rajče, ale hledám stránky, kde můžu rozdělit sekce s fotkama.... Např,mám vstupní obrázek zvlášť pro přírodu, města, zámky.... a když se na ně jakoby klikne, tak se přesměrují na hosting s mýma fotkama z té dané sekce.... Pokuds vím, tak se u Rajčete nedají takhle rozdělit sekce. Znáte někdo nějaké podobné s mými požadavky??

Díky za pomoc.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0