Autor Zpráva
Steny
Profil *
Dobrý den,

Potřeboval bych se zeptat, jak mám zamezit kopírováním textů aby nešli vybrat a kopírovat. Vím, že to nějak funguje. Prosím o radu... :-)
habendorf
Profil
Nefunguje.
Joker
Profil
Můj oblíbený článek... http://www.it-joker.cz/Pocitace-weby/15-Jak-zabranit-navstevnikovi-str anky----.html :-)
Miloš
Profil
Jediné 100% funkční řešení je nedávat to na web.

Relativně spolehlivá je methoda, kterou jsem použil na „stránkách“ Nejlebčí web na svjetě, protože tohle neskousnul ani ABBYY FineReader, ale pořád je tu jedna možnost, tedy poslední zoufalcovo řešení v podobě manuálního opisu.
Dranel
Profil
Miloš
To je překrytý neviditelnym obrázkem? Nebo jak?
Miloš
Profil
Dranel
Text je v obrázku, který je jako background-image vložen přes CSS, jestli se ptáš na tohle.
Joker
Profil
Dranel
Překrytý neviditelným obrázkem je to na nic, protože obrázky se dají jednoduše vypnout anebo text zkopírovat ze zdrojáku.
Ta stránka je prostě celá jeden velký obrázek. Ale pořád to jde zkopírovat, jednak jde uložit ten obrázek, jednak by to určitě zvládlo nějaké OCR. Chtělo by to ještě pod ten text trochu zašuměné pozadí :-)
Miloš
Profil
Joker
jednak by to určitě zvládlo nějaké OCR
Jak už výše uvádím: tohle neskousnul ani ABBYY FineReader, neboli vylámal si na tom zuby. A to proto, že je to kombinace ozdobného písma (Apple Chancery), světla a stínu (efekt Xach z Gimpu) + nejednobarevného pozadí.
Ptr
Profil *
Napadá mě třeba pomocí PHP vygenerovat za každý X-tý znak textu nějaký náhodný řetězec textu nebo čísel (tak aby to nešlo hromadně odstranit najednou) umístěný do speciálně nastylovaného SPANu, který zobrazíme někde "mimo", takže nepůjde vidět jeho obsah, ale jen obsah původního textu. To je docela slušné zněpříjemnění pro kopírovače (rovněž pro vyhledávače...). Viz níže:

<style>
.xy {position: absolute; top: -1000px;}
</style>

...

<p>N<span class="xy"> vložené neviditelné znaky </span>or<span class="xy"> vložené neviditelné znaky </span>málně vidi<span class="xy"> vložené neviditelné znaky </span>telný t<span class="xy"> vložené neviditelné znaky </span>ext.</p>



Samozřejmě šikovnější by ty SPANy dokázali zase zpětně pomocí nějakých reg. výrazů odstranit, ale to už vyžaduje určité větši znalosti, které většina lidí nemá.
Miloš
Profil
Ptr
nerozumím – i když bude v kódu binec, prohlížeč ten text zobrazí a já ho označím a zkopíruju, aniž bych označoval ty absolutně pozicované nesmysly (které budou kdovíkde). A pokud mi to zakážeš javascriptem, zakážu javascript.
Ptr
Profil *
Miloš
Tak to nevím, mi to kopíruje po označení i ty absolutně napozicované znaky.
Ptr
Profil *
Miloš
Tady je praktický příkladi: http://petr-balej.wz.cz/obskurni.php

Zkoušeno v Opeře, kopírovánodo Wordu a Notepadu.
Bubák
Profil
Chvíli jsem se trápil, ale už vím, jak na to, a bez namáčení (regulárů).
V CSS zaměním position: absolute; za display: none;
Stránku si zobrazím a text zkopíruji, na to se nehodí Explorer a Firefox, vhodné jsou Opera a Safari.

Tento text je vložen přímo ze schránky:
Normálně viditelný text.

Možná by šlo stránku vytisknout do PDF a text zkopírovat, ale nemám nainstalovanou virtuální tiskárnu.
Joker
Profil
Ptr
To je docela slušné zněpříjemnění pro kopírovače
To sice je, nicméně praktická použitelnost té metody je zhruba na stejné úrovni, jako dát celou stránku do obrázku.
Na jednu stranu je web čitelný i s vypnutými obrázky, ale na druhou stranu v některých prohlížečích (nebo s určitým nastavením) to bude nečitelné a vyhledávače správný text stejně neuvidí.

Samozřejmě šikovnější by ty SPANy dokázali zase zpětně pomocí nějakých reg. výrazů odstranit
To přece není potřeba- uložím si stránku a ve stylopisu změním position:absolute na display:none ...koukám, Bubák mě s tímhle řešením předběhl.

Bubák
Možná by šlo stránku vytisknout do PDF a text zkopírovat, ale nemám nainstalovanou virtuální tiskárnu.
Potvrzuju, tahle metoda funguje.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0