Autor Zpráva
Fido
Profil *
Dobrý den, pokouším se udělat stránku a zasekl jsem se hned na začátku. Při rozvržení.
Stránku chci uspořádat pomocí div rámečků. Udělal jsem si tedy html stránku index.html a soubor styl.css, ve kterém parametruji ty jednotlivé rámečky.
index.html
<HEAD>
<TITLE>Rozvrzeni</TITLE>
<LINK href="styl.css" type=text/css rel=stylesheet>
</HEAD>
<BODY>

<DIV id=stranka>
<DIV id=vse>
<DIV id=linka></DIV>
<DIV id=prostor>
<pre>
Hurááááá
g
dfagsga
g
<pre>
</DIV>
<DIV id=panel>
<pre>
jo jo jo
alfj
ajlajl
afjlafjůlafk
asfkjadsfs
asfkjdf
dasfjaf
dsfjdasf
asfajsf
asdfjasf
asfjas
asjas
asfjasf
asfjak
asfajs
asdfjasf
</pre>
</DIV>
<DIV id=pata>Pata stránky</DIV>
</DIV>
</DIV>

</BODY>
</HTML>

styl.css
/* Rozvržení stránky */
#stranka { text-align: center; background: red; } /* Celá stránka */
#vse { margin: auto; text-align: left; width: 760px; height: 100%; background: blue; } /* Pruh pro vlastní stránku */
#linka { clear: both; margin-top: 10px; margin-bottom: 10px; background: rgb(0,128,0); height: 15px; } /* Hlavička stránky */

#prostor	{ width: 600px; height: 100%; float: right; clear: both; background: pink; } /* Prostor pro text */
#panel 		{ width: 160px; height: 100%; float: left;  clear: both; background: yellow; } /* Prostor pro odkazy */

#pata { clear: both; margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; background: rgb(100,120,125); height: 25px; text-align: center; } /* Pata stránky */


Můj problém spočívá v tom, že bych chtěl, aby rámeček "prostor" a rámeček "panel" byli stejně dlouhé. Prostě když napíšu něco do jednoho a něco do druhého, tak aby se oba protáhli až k rámečku "pata". Nevím jak na to. Myslel sem, že to vyžeší parametr clear: both, ale tím to není. Fakt nevim.... Teť jak je ten kód napsanej, tak se rámeček panel pěkně natáhne k rámečku pata, ale rámeček prostor zůstane stále malinkej...přispůsobuje se jen vlastnímu obsahu...
Miloš
Profil
http://wellstyled.com/css-2col-fluid-layout.html

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0