Autor Zpráva
balu
Profil *
Ahoj lidi,potřebuji poradit,pl.!

-už nějakou chvilku se učim dělat stránky pomocí html a css, vyhraju si spíš s grafikou(tak sem to skladala různě pomocí tabulek atd.) ...

-ale nyní,potřebuji udělat stránky, které budou lehce editovatelné, ..snad víte co myslim
-nejspíš pomocí php - divu a id, ... nebo jinak?
-poradíte čim mam začít,plossim
mila
Profil *
Obávám se, že div a id ti nepomůžou dělat lechce editovatelné stránky. Pokud budeš mít stránku nějak rozumně strukturovanou, tak ti to možná ulehčí.
CSS ti umožní (pokud budeš mít dobře napsanou stránku) experimenovat s designem a nešahat při tom do vlastního obsahu.
Pokud jde o php, tak si tam můžeš napsat/stáhnou nějaký redakční systém, ale to asi nebude tvůj případ.
Na php bych zapomněl, dokud nebudeš vědět, proč ho potřebuješ.
Jinak tvůj dotaz je ve stylu: Naučte mě dělat stránky. Na to se nedá dobře odpovědět. Přečti si tu spostu materiálů, co je na tomto serveru. Mě pomohly hodně.
balu
Profil *
-moc dík za odpověď, malinko to učení prokládám čpekatózou, tak to taky podle toho vypadá,)
-jinak tenhle server mám pročtenej, dělala sem celou dobu stránky pomocí tabulek a css stylů, ale včera ke mě přišel kámoš a pěkně mi zamotal hlavu, ukázal mi stránku csszengarden.com a já teď nevim jestli to dělám správně.(

- nepomůže mi toto: http://www.jakpsatweb.cz/include.html

-předem dík
flying gentleman
Profil
lehce editovatelne-jestli myslis, ze kdyz zmenis obsah, ktery je stejny pro vsechny, na jedne z nich a on se zmeni na ostatnich, tak ti opravdu pomuze jakpsatweb.cz/include.html
balu
Profil *
-mno myslela jsem ten příklad s php, mám nainstalovaný php 4, Apache 1.3.33 i databázy MySQL a začínám se to učit, tak sem myslela to-- vkládání kousků stránky přes servrové skripty -php

-dělám si stránky na,kterých potřebuji registraci a taky funkční objednávací formulář atd. takže to phápko se chci stejně nadrtit, jenše sem se samotala,)?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0