Autor Zpráva
mila
Profil *
Mým stránkám by slušelo RSS, tak jsem se ho rozhodl napsat.
Problém je, že nějak nefunguje.
rss
Validátor mi hlásí:
-Feeds should not be served with the "text/html" media type
-Your feed appears to be encoded as "UTF-8", but your server is reporting "US-ASCII"
Takže vlastně vím, v čem je problém, ale nevím, jak ho opravit.
Tuším, že asi vadí, že soubor se jmenuje index.php. Zkoušel jsem doma na localhostu mod rewrite, ale nějak to nefungovalo.
Nevíte někdo, jak to jednoduše opravit (konkrétně na wz)?
Předem díky.
thingwath
Profil
dej si do toho generátoru, jestli to máš v PHP něco takového


header ("Content-type: application/xml+rss'");


(ten typ jsem tipnul, asi bude špatně, podívej se někam do dokumntace)

tolik k prvnímu problému, druhý mě teď nějak nenapadá
mila
Profil *
Díky. Už to funguje.
Je to rss+xml. Ale musí se tam napsat jen xml, protože např. FF rss+xml nezná a ptá se mě, kterým programem má tento typ otevřít.
mila
Profil *
(ten druhý problém se vyřešil tak nějak sám) :o)
thingwath
Profil
No, firefoxem to stejně otvírat asi nechceš a RSS čtečka ti to veme, to bych nechal. Podívej se, jak to řeší ostatní a okoukej to ;-)
mila
Profil *
Otázka je, co ještě to nevezme. Když jsem hledal ten správný typ, tak tam bylo právě něco ve smyslu, že je lepší použít jen xml pro větší kompatibilitu. Takto to funguje, takže už budu řešit radši věci týkající se obsahu.

Jinak okoukat jsem se samozřejmě snažil, ale php kód a header nějak vidět není. I když jsem studoval, jaké hlavičky mi přicházejí do prohlížeče, tak jsem z nich moc nevykoukal.
A problém byl hlavně správné hlavičky nějak poslat. Ten validátor uváděl nějaké řešení na úrovni apache a v tom se moc nevyznám a už vůbec ne na wz.
Díky ti.
izsak
Profil
application/xml definuje iba XML dokument, ktorý v sebe má XML dáta
application/xml+rss konkretizuje XML aplikáciu - čiže RSS

Prvý zápis nezvyšuje kompatibilitu s RSS čítačkami, keďže tieto načítavajú application/xml+rss. A webový prehliadač nie je RSS čítačka (môže ju mať v sebe zabudovanú), čiže RSS sa v ňom nemá prečo zobraziť (aspoň nie v hlavnom okne. Vo Firefoxe je na to RSS feeds ikonka a Live Bookmarks).
Anonymní
Profil *
Něco takového jsem tušil.
Ale pokud kliknu ve FF na rss většiny weblogů, které mám v čtečce, tak se mi nestahují, ale zobrazí se jako stromová struktura. Přesně jako když dám do header jen xml.
Čtečka mi to takto taky přečte, tak snad v tom není problém..
Anonymní
Profil *
Zeptám se jako totální lama - jak vložit do svých stránek cizí RSS?
madakilla
Profil *
ja som este totalnejsia lama... jak vlozit RSS do stranky vlastnej??? mam vytvoreny subor, ako ma byt, len chcem nejaky simple PHP skript, ktory by mi ich supol na stranku... hladal som vsade po nete, ale asi som blby, lebo vsetko sa mi zdalo byt az moc zlozite, pripadne nevyhovujuce. Neviete poradit, kde by som nieco take nasiel? (jednoduchy skript na RSS vkladanie do stranky) DIK, som turbo lama :))
Fred
Profil
1/No když se to stahuje je to akorát k vzteku, protože se to pak blbě přidává do starších verzí Sage (dříve zvané RSS reader - rozšíření FF).
2/zobrazí se jako stromová struktura - pokud ten soubor není transformovám pomocí xslt stylu
3/jak vložit do svých stránek cizí RSS - ? nerozumím přesně dotazu, buď normálně odkazem na rss , nebo pokud chceš parsovat data v xml formátu, mrkni se k Pachollinimu na http://seky.nahory.net/2004/07/xslt-rss-ctecka/
Fred
Profil
To byla odpověď Anonymnímu měl jsem to dýl rozepsané (moc oken)
Havel-st
Profil *
k zobrazení cizích kanálů na webu by se možná hodila lastRSS třída:
http://lastrss.webdot.cz/czech/
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0