Autor Zpráva
Muche
Profil
Opravdu začínám, tak pardón. Našla jsem zde spoustu věcí, které nutně potřebuji, ale nemůžu odstartovat. Nevím kam mám napsat do startovacího souboru pojmenování index.html. Mám zaregistrovanou doménu, webhostin, všechny potřebná hesla atd. Po přihlášení se zobrazí kořen protokolu ftp a pak Adresář 404, Adresář cgi-bin, Adresář log, napoveda.txt , Adresář www atd, ale prostě nemůžu najít kde je startovací soubor. Nechci to vzdát po 6-ti hodinovém hledání.......Děkuji, jinak jsem na stránkách přečetla co se dalo
Timy
Profil
Stránku index.html bych hledal ve složce www. Pokud tam není, musíš ji tam nahrát sám.
Muche
Profil
Já jí tam nahrála a furt nic. Jsem bezradná. Ještě nevím, zda jsem jí tam nahrála správně. Uložila jsem si ji v notepadu jako index.html a vložila do www. Jak jinak nevím. Třeba se to dělá jinak, jsem v koncích.Timy
Timy
Profil
Čert ví, kde je chyba. Zkus poslat alespoň odkaz na ty stránky. Ten postup vypadá v pořádku, takže by to mělo fungovat. Zkus se případně zeptat hostingu. Takhle z hlavy mě napadá, že to notepad mohl uložit jako index.html.txt, rád si tam tu příponu .txt doplňuje. Zkus zkontrolovat, jestli je to fakt index.html – když nebude, ulož to v ntoepadu jako "index.html" (i s těmi uvozovkami).
Muche
Profil
Jdu na to a pak uvidíme. Samozřejmě dám vědět. Pak už jen zkusím ten hosting. Jinak si vážím rychlé odpovědi a člověk má takovou malou naději, že to půjde. Jinak na stránkách místo standartního nastavení se mi zobrazení mé web stránky už samo ukazuje index. html, tak jsem to možná udělala správně, ale pak další soubory ukládám špatně. Začátky jsou fakt šílené, ale bohužel mě to baví. Jestli je možno, tak se mi koukni na www.arasari.eu a řekni mi, jestli to tak má být???
Miloš
Profil
Na výše uvedeném webu vidím „stránku“ s textem index.html, která nemá ve zdrojáku nic jiného, než tento text.
To je samozřejmě špatně.
index.html se totiž musí jmenovat úvodní stránka, neboli:
stránku, která se má načíst jako úvodní stránka tvého webu, pojmenuj index.html a právě tuto stránku nahraj do kořene www prostoru (tam, co máš teď ten nepoužitelný soubor).
Adekvátně tomu pak asi budeš muset změnit některé odkazy ve struktuře svých stránek.
Muche
Profil
Jsem asi magor, už umím dělat tabulky, barvy na pozadí, ale tohle potřebuji po lopatě xxl, prostě krok za krokem, vůbec netuším kde jako tu úvodní stránku mám najít a do čeho pojmenovat a uložit. Nebo jestli nemáte někdo icq, tak se mi prosím ozvěte. ICQ: 204961683 a budeme vše dělat krůčel po krůčku.
Miloš
Profil
Úvodní stránka je zkrátka ta první stránka, kterou chceš, aby se návštěvníkovi načetla do prohlížeče.
Dám ti pár příkladů:
Na adrese http://www.seznam.cz/ je tou první stránkou soubor index.htmlhttp://www.seznam.cz/index.html
Na adrese http://herna.net/ je tou prvné stránkou soubor index.htmlhttp://herna.net/index.html
Na adrese http://wellstyled.com/ je tou první stránkou index.html –soubor http://wellstyled.com/index.html
Na všech těchto uvedených webech mají zkrátka soubor, který pojmenovali index.html a tento soubor se jim pak spouští automaticky s napsáním adresy, aniž by bylo nutné jméno toho souboru do adresy psát (ale je to možné, jak ses asi z výše uvedených příkladů přesvědčila).

Jmenuje-li se každý tvůj html soubor nějak.html, tak prostě ten první (který to bude, to se rozhodni sama) přejmenuj – aby se nejmenoval dejmetomu uvodni.html, ale právě index.html – přejmenovat soubor snad umíš ;-)

(ICQ ku podivu nemám, za těch 16 let práce s PC jsem ho nikdy nutně nepotřeboval)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0