Autor Zpráva
Ikrk
Profil
Ahoj! Chtěl jsem si zvalidovat stránky na XHTML 1.1 a validator mi řekl, že atribut target není podporován doctypem XHTML 1.1. Potřebuju, aby se mi odkaz otevřel v novým okně (čili target="_blank"), ale nevím, jak to udělat, aby stránky byly validní. Nevíte jak na to? Dik moc...
pyty
Profil
javascriptom, inac nie. pozri jakpsatweb - inac otvaranie do novych okien a vyskakovacie okna su prasarna !!!
Žoldák
Profil
proč jje to prasárna??? sice bychh to taky nedělal do novejch oken ale jinak nechápu....
Martin Kuželka
Profil
Já bych to trochu upřesnil, otevírání odkazů do nových oken není prasárna, ale pouze příliš velký zásah do uživatelského rozhraní.
halogan
Profil
Pro tato nová okna (která nesnáším) jsem si napsal JavaScript funkci, která se volá po načtení stránky:

function blankRel() {

rels = document.getElementsByTagName("a");
for (i=0;i<rels.length;i++) {
if (rels[i].getAttribute("rel") == "blank") {
rels[i].onclick = function() {window.open(this.href);}
}
}
}


<a href="/nekam" rel="blank">Letím do nebes</a>

Myslím, že to funguje dokonce i v IE.
Ikrk
Profil
Díky moc za rady, nějak to zkusím... Jinak já nový okna taky nemusím, ale někdy se to hodit může...
Petra
Profil
Prasárna je podle mne především vyřešit otevírání do nových oken javascriptem místo targetem jen proto, aby to bylo validní :-)

Jinak k tomu odkazu nezapomeňte napsat upozornění, že se otvírá do nového.
Yuhů
Profil
Ten problém stojí úplně jinak:

jaký je důvod používat XHTML 1.1, když tam máš odkazy do nových oken?

Veškeré výhody, které použitím XHTML 1.1 získáš (totiž zejména to, že se v budoucnu můžeš spolehnout na to, že tam nemáš žádné vylomeniny), tímhle trikem s novým oknem zase ztratíš.

Takže buďto poniž verzi svého XHTML, nebo neotevírej odkazy do nových oken.
jhajsl
Profil *
no ja to řeším takto ...

<a href="nekam.htm" onclick="window.open(this.href); retrurn false">Odkaz do noveho okna</a>

funguje je to vsude a kdyz mas vypnuty JS, tak se to logicky otevre v tom same okne
Leo
Profil
<a href="nekam.htm" onclick="window.open(this.href); retrurn false">

Ve skutecnosti byste nemel false vracet natvrdo, ale nejdriv zjistit, jestli se okno opravdu otevrelo, Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0