Autor Zpráva
Wyktor
Profil *
Chcel by som sa spytat ze ako sa da spravit zo svojeho pc web server tak aby som tam mal mysql a php. Je na to nejaky program?
djlj
Profil
wamp, xamp easyphp
Leo
Profil
"wamp, xamp easyphp"

Pryc od nich. Odpoved: Apache (www.apache.org), Leo
Měsíček
Profil
Pryc od nich. Odpoved: Apache (www.apache.org), Leo

Není to tak jednoduché, jak se to všude v návodech tváří .. nainstalovat AMP není složité, ale správně ho nakonfigurovat a pochopit to chce notnou dávku trpělivosti.

Wyktor

Pokud se chceš něco přiučit a chceš toho vědět více poslechni radu, kterou dal Leo, jestli to, ale potřebuješ rychle a nechce se ti do toho tak si nainstaluj WAMP.
djlj
Profil
Pryc od nich.
Už vidím začátečníka jak si to konfiguruje ;). Mně se to taky nechce dělat, když to potřebuju rychle rozjet. Stáhnu WAMP a mám vymalováno!
Mastodont
Profil
Měsíček
Co je těžkého na konfiguraci WAMPu nebo XAMPPu, proboha??
Měsíček
Profil
Co je těžkého na konfiguraci WAMPu nebo XAMPPu, proboha??

Nic taky jsem tam nic takového nepsal tak nevím co plácáš :) přečti si to ještě jednou.
Měsíček
Profil
Mastodont

Jestli jsis vyložil špatně tuhle větu:

nainstalovat AMP není složité, ale správně ho nakonfigurovat a pochopit to chce notnou dávku trpělivosti.

znamenalo to, že nainstalování "Apache, MySQL, PHP" samostatně a správně tohle vše nakonfigurovat není jednoduché, o WAMPu či XAMPPu zde není ani "ň".
Leo
Profil
A nemyslite si, ze clovek, ktery neumi nainstalovat Apache, PHP a MySQL rucne by ho nemel poustet do ostreho provozu? Balicky ho nic nenauci, Leo
Měsíček
Profil
Balicky ho nic nenauci, Leo

To je pravda.
Pointik
Profil *
Leo:
Však balíčky používáme (my začátečníci) proto, že se zatím nic učit nechceme, pouze to chceme rychle zprovoznit a používat.
Netvrdím že s tím nepřichází rizika, ale to už je každého věc :)
Joker
Profil
IMHO ale při instalaci Apache s PHP a MySQL toho nastavování zas tolik není.
Měsíček
Profil
Já mám problémy třebas doteď, nejde mi pořádně mod_python zadalší pokud se pokusím spojit s PMA tak okamžitě spadne celý Apache a ani se nezaloguje takže nemohu vědět kde je chyba ..
Leo
Profil
"Však balíčky používáme (my začátečníci) proto, že se zatím nic učit nechceme, pouze to chceme rychle zprovoznit a používat. Netvrdím že s tím nepřichází rizika, ale to už je každého věc :)"

Jedna vec je nainstalovat si Apache na lokalni zkouseni (i kdyz i tam je napriklad potreba ho nastavit tak, aby se vam nikdo nehrabal v souborech), ale uplne jina je udelat z neho webserver pro ostry provoz pristupny z venku. Leo
Joker
Profil
Leo
Tak u Apache na "ostrý provoz" bych asi neriskoval ani ten balíček a poradil se s nějakým návodem, nebo s někým, kdo tomu trochu rozumí :-)

A na zkoušení na domácím počítači co si vzpomínám jsem si prostě otevřel správce balíčků, zaškrtnul Apache a MySQL, dal nainstalovat a bylo to :) A pak jsem teda ještě nastavil Apache, aby odpovídal jen localhostu, což je taky vcelku triviální.
orava
Profil
JSAS je najlepsia volba pre kazdeho
Měsíček
Profil
No tak po delším rozmýšlení musím dát za pravdu Leovi, opravdu je lepší si nainstalovat vše zvlášť a hezky popořádku, je to sice několika násobně složitější, ale pak se v tom člověk více orientuje a dokáže si to lépe přizpůsobit, jen mi ještě dělá problém MySQL, ale to snad vyřeším, takže:

- Pokud chcete mít server rychle, nebaví vás se učit = > WAMP
- Pokud chcete mít server a chcete to umět = > Hezky popořádku a sami si všechno nainstalujte

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0