Autor Zpráva
J.
Profil *
Dobrý den,

jsem úplná začátečnice, takže prosím o trpělivost. :)

Mám svou stránku. Vytvořila jsem si tam adresář www a nahrála jsem tam soubor se jménem pokus.html. Jak si jej mám zobrazit?
Když zadám www.xxx.cz/pokus.html, vidím toto:

Forbidden

You don't have permission to access /www/pokus.html on this server.

Totéž pro www.xxx.cz/www/pokus.html

Moc mne to nepřekvapuje, protože tuším, že musím udělat ještě neco, ale nevím, jak na to. Pročetla jsem si texty o relativních a absolutních odkazech na tomto webu, ale moc mi to nepomohlo.

A jak docílím toho, aby se něco objevovalo něco přímo na hlavní straně mého webu? Zatím je tam tatáž hláška.

Díky.
J.
Profil *
Jejda, nechtěla jsem klikatelné odkazy. Omlouvám se.
Jan Tvrdík
Profil
J.
You don't have permission to access
Znamená, že tam nemáš přístup.

Mám svou stránku.
Kde ji máš?
Nox
Profil
J.
Zdravím, nemáte své stránky náhodou na nějakém freehostingu? Protože pak je adresa
doménou 3. řádu, např. u webzdarma by to bylo www.neco.wz.cz atp.
Jan Tvrdík
Profil
A jak docílím toho, aby se něco objevovalo něco přímo na hlavní straně mého webu?
Zjednodušeně řečeno: Soubor se musí jmenovat index.html a musí být v rootu (=hlavní adresář) webu.
J.
Profil *
Ne, nemám freehosting. Platím si svou doménu.

Dala jsem soubor index.html přímo do hlavního adresáře a stále vidím You don't have permission to access, a to když dám do prohlížeče www. xxx . cz/index.html i samotné www. xxx . cz
Jan Tvrdík
Profil
J.
Zkus napsat poskytovateli :)
Pokud máš doménu krátce, je možné, že poskytovatel je tak neschopný, že ji ještě nesprovoznil.

Jen jednu věc nechápu:
jsem úplná začátečnice, takže prosím o trpělivost. :)
Na co je začátečníkům doména 2. řádu?
Měsíček
Profil
Na co je začátečníkům doména 2. řádu?

Když má někdo peníze :)
J.
Profil *
Na co je začátečníkům doména 2. řádu?
Chci začít na úrovni. :p

Spuštěno to asi bude, protože jsem tam experimentálně nahrála phpBB a funguje na adrese forum . xxx . cz. Jen s xxx . cz nemůžu nic dělat.
Jan Tvrdík
Profil
J.
Tak to by mě zajímalo, tak se phpBB podařilo vytvořit si doménu třetího řádu :P
J.
Profil *
Ono si ji nevytvořilo samo (promiňte, přepsala jsem se - PunBB a ne phpBB), nýbrž jsem ji vytvořila já podle instrukcí při instalaci.

Udělala jsem nějaký zázrak nebo co? :)
Jan Tvrdík
Profil
J.
Jestli dokážete vytvořit doménu třetího řádu, tak zkuste vytvořit doménu www (i když je to jen částečné => dočasné řešení). Jinak platí to co jsem napsal už výše, pokud nejse na freehostingu, tak máte nárok na podporu, tak se jí nebojte využít!
J.
Profil *
Obrátila jsem se na podporu a zjistila jsem, že jsem si nastavila zákaz přístup do adresáře www. :D Nebo to bylo přednastavené a já jsem to nezměnila. Ale to asi ne - proč by to dělali?

Děkuji všem a slibuji, že si se mnou užijete ještě hodně legrace. ;)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0