Autor Zpráva
peta
Tak mne napadlo, jak se stale mluvi o spamu a jini hrdinove machruji s pristupnosti, jak je to s captchou?
To je vlastne obrazek, ktery vlastne celou pristupnost stavi na hlavu, protoze slepe pres nej nedostane. A jakoze mam par znamejch, kteri by si radi stahli neco z rapidsharu a nemuzou...

Je neco lepsiho nez captcha?
Je mi jasne, ze se podobnym postupem, jako generovani lze dohledat pribliznou shodu. Takze je treba dobre nastavovat.
Videl jsem treba
- rosekani pismen na prouzky ruzne posunute
- piskove pismo
- ruzne precarane pismenka
- pismenka rucne velka, barevna, pootocena (tady by se bezny script natrapil, ale vektorovy ani ne)
Mozna by bylo velice zajimave pouzit nahodne poradi s tim, ze si to musis prehazet podle tmavosti pisma (+ doprovodny text a po nastaveni desifrovaciho programu opet bezucelne)
Mastodont
Jestli máš nějaké známé slepce, kteří chtějí na Rapidshare, tak ať si zaplatí Premium účet :)
habendorf
To je vlastne obrazek, ktery vlastne celou pristupnost stavi na hlavu, protoze slepe pres nej nedostane.

Ne. CAPTCHA je Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart. Obrázek je jen jeden ze způsobů rozeznání.

Jinak já obrázkovou captchu rád nemám a je jen otázka času, kdy OCR programy budou schopné text rozeznat lépe než člověk.
Jan Tvrdík
je jen otázka času, kdy OCR programy budou schopné text rozeznat lépe než člověk
bohužel některé obrázky už jsou na takové úrovni, že je musím několikrát reloadnout, než se objeví nějaký, který je ještě čitelný. Jinak Microsoft má třeba na stránkách možnost zvukového přehrátí :)
Timy
Ty lepší weby (seznam.cz) mají zároveň s grafickou CAPTCHA i hlasovou CAPTCHA (čtení těch znaků). Ale občas se to čtení hodí i pro normální lidi, obzvláště, když tam ti masochisti zamíchají i čísla a nota bene když rozlišují velká a malá písmena. Poznejte pak v té změti 0 od O, 1 od 7, … Třeba na tom Rapidu se mi to kdysi stávalo docela často.

Další ochrany proti spamu tu už určitě někdo vyjmenovával. Většinou se AFAIK kombinuje mnoho různých způsobů (za jak dlouho byl příspěvek odeslán, kolik obsahuje odkazů a další hlubší rozbor příspěvku, javascriptem vkládaná odpověď na nějakou otázku, …).

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0