Autor Zpráva
Mikuláš
Profil *
Ahoj,
Neviem ako mám pracovať s databázou ktorú mi ponúka môj provider. Cez phpMyAdmin sa na ňu napojiť viem, neviem ale či robím niečo zle ja ale plno príkazov nefunguje, vždy mi vypisuje chybové hlásenia. Tak si myslím že phpMyAdmin má možno vlasntú syntax ktorú sa učiť nechcem, jednoducho sa chcem naučiť štandardný SQL. Učím sa u knihy Larryho Ullmana "PHP a MySQL" odkiaľ vlastne beriem aj oné "nefungujúce" príkazy. Podľa tejto knihy som sa pokúšal spustiť monitor MySQL cez cmd, žiaľ bezúspešne. Na svojom počítači si MySQL inštalovať nechcem, chcem využívať priamo poskytovaný databázový server, kde okrem MySQL 4.0.13 je možné "v špeciálnych prípadoch" požiadať o PostgreSQL 7.3.2r1. Aké sú ale tie špeciálne prípady? mám žiadať o PostgreSQL? Aký je v tom rozdiel? A ak sa oplatí mať PostgreSQL, ako sa potom napojím?
Yuhů
Profil
Pokud se budeš učit s databázemi přes PHPMyAdmin, tak to není špatný začátek. PHPMyAdmin ti totiž u každé naklikané operace vypisuje standardní SQL příkaz.

Patrně sis pořídil hosting na nějakém serveru. Žádný rozumný hostér tě ale nenechá přistupovat ke své databázi z konzole (např. cmd). Je to pro něj moc nebezpečné. (Musel bys požádat o ssh přístup.) Chceš-li se naučit s databází z konzole (cmd), musíš si databázi nainstalovat u sebe. Osobně to doporučuji, je to výborný způsob, jak se to naučit.

Hlásí ti to chyby. Hm... a jaké?

O PostgreSQL nežádej. Nauč se napřed s MySQL. Pro začátek je to to samé.
T3RMiX
Profil
Jak řiká Yuhů musel by si asi zažádat o ssh. Já používám toto místo phpMyAdmina a jsem spokojen http://www.bumpersoft.com/Programming/Databases_and_Networks/Review_98 2_index.htm bohužel nejnovější verze už není free :(
Mikuláš
Profil *
Yuhů, vďaka, tak si to možno nainštalujem...

v phpMyAdmin mi napríklad nechce vziať toto:
CREATE TABLE meno_tabulky (
stlpec int(10) unsigned NOT NULL AUTO_INCREMENT
)
Jednoducho sa mu nepáči AUTO_INCREMENT. Je toho ale viac, čo by malo fungovať a nefunguje...

T3RMiX, bohužiaľ to nemôžem skúsiť pretože majú asi nejaké problémy, error 404...
T3RMiX
Profil
Mikuláš aha to jsem nezkusil :) no pokud budeš mít zájem můžu ti ho poslat nebo hodit na FTP. Bohužel tahle verze už se těžko schání.
Mikuláš
Profil *
T3RMiX, ak vravíš že je to dobré a stojí za to to vyskúšať, tak sem s tým... môj mail: mikulas@netkosice.sk
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0