Autor Zpráva
Vavroch
Profil
Zdravím
Zpracovávám web,kde bude hlasovací anketa,která bude chráněná možností 1 započteného prokliku k jedné volbě,z jedné IP denně.
Zatm jsem bezpečnost tohoto řešení nikdy moc neřešil,ale jelikož nyní to bude celkem důležité hlasování,mzajímalo by mě,zda je nějaká možnost,aby se z jedné adresy naklikalo více hlasů denně.
Například,že si uživatel změní jméno název pc v síti,či podobný způsob.

A popřípadě,jak tomu co nejefektivněji zamezit.

Děkuji za odpověď.
lagin
Profil
No, leda tak mu to ukládat do cookies, ale vzhledem k tomu, že předpokládáte důvtipnost uživatelů až takovou, že si dokáží změnit IP, tak se s cookies nemusíte ani zaobírat, určitě by je mazali taky, takže odpověď je taková, že kdo bude chtít hlasovat víckrát a má v hlavě, tak hlasovat bude. ;)
Pavlisko
Profil
A copak že to budeš dělat ?
Vavroch
Profil
No jednoduše hlasování ale jelikož k němu budou přistupovat i lidé,co mají zkušenosti s php apod,tak by mě zajímalo,ajké jsou jejich možnosti zneužití(oklamání) toho hlasování
shaggy
Profil
Vavroch
Uvedomuješ si, že v SR a ČR je veľa ľudí, čo nemajú to šťastie aby mali jednu vlastnú IP adresu a delia sa o ňu s ostatnými?
Ak je to tak dôležité hlasovanie, počítaš s tým, že nebudú môcť všetci hlasovať?
Vavroch
Profil
Ano, s tím počítám o to nejde,je tady také dost lidí,kteří dost možná takový způsob znají a mohou tím pádem ve svůj prospěch naprosto zkreslit výsledky hlasování..já potřebuji vědět ,jak to ti lidé mohou udělat abych se proti tomu mohl bránit,už jenom v případě podezdření.
Budu raději,když nebude možn hlasovat z jedné společné IP,než když si někdo nakliká X kliků nějakou oklikou.
roberta
Profil
keď je to také dôležité, tak vyrieš to cez registráciu/prihlasovanie

alebo ak vieš mailové adresy ľudí, ktorí budú hlasovať, tak im vygeneruj maily s odkazom hlasuj.php?nahodnyretazec=(vygenerovaný)
nahodný reťazec a počet hlasovaní si ulož do db a pri hlasovaní vytiahni reťazec z db a pozri, koľko má hlasov...

inak sa to dá vždy oklamať, lebo nikdy jednoznačne nedokážeš identifikovať užívateľa pomocou IP, cookies, ....
Kvietko
Profil *
No,ale že by jste poradili to už se asi nedočtu že?No nic
Kvietko
Profil *
Teda myslel jsem to jak takové hlasovací tabulky umístit na web.
Kvietko
Profil *
Zdravím
Zpracovávám web,kde bude hlasovací anketa,která bude chráněná možností 1 započteného prokliku k jedné volbě,z jedné IP denně.
Zatm jsem bezpečnost tohoto řešení nikdy moc neřešil,ale jelikož nyní to bude celkem důležité hlasování,mzajímalo by mě,zda je nějaká možnost,aby se z jedné adresy naklikalo více hlasů denně.
Například,že si uživatel změní jméno název pc v síti,či podobný způsob.
A popřípadě,jak tomu co nejefektivněji zamezit.
Děkuji za odpověď.

No možná by stačilo jim vysvětlit důležitost toho hlasování a poprosit je o to aby nehlasovali vícekrát,ne?
Medvídek
Profil
A co
select ip, datum_hlas from `anketa` where ip = '$ip' and datum_hlas > date_sub(now(), interval 24 hour)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0