Autor Zpráva
peta
Profil
Ti, kdo jste se ucili kdysi excel si jiste vzpominate na jednoduchou excel hru ping-pong. Fungovalo to uplne skvele a soucasne to byl jednoduchy priklad.
Mate nekdo k tomu navod / kod ?
Mistr
Profil
peta
Možná by stálo za to více rozvést, o co v té hře jde. Já to například nevím. Mohu si jen něco představovat a domýšlet. O co tam tedy šlo?
Měsíček
Profil
Moc nevím o čem je řeč .. nemyslel jsi peto takové Makro v Excelu (přes prvky VB)?
peta
Profil
Měsíček jj, to bude presne ono
Mistr Jde o to, ze kdo se tohle ucil nebo prave uci ve skole, tak vi. Ti ostatni to do tydne urcite zapomenou, protoze VB se pouziva k uzitecnejsim vecem.

Jedna se o makro asi ve VB (Virtual basic) v excelu, ktere zamenovalo barvy policek v urcite oblasti a odpinkavalo kosticku souperi. Uz si nevzpomenu, zda se to ovladalo mysi nebo klavesnici.
V podstate by to bylo:
zmen_polohu_micku(x,y)
{obarvi_pole(x_old,y_old,seda); obarvi_pole(x,y,cerna);}
posun_palku(x,y)
{obarvi_pole(x_old,y_old,seda);... obarvi_pole(x,y,cerna);... /* podle delky palky */}
Kolegu zacal excel zajimat a kdyz od nas slysel, ze nejaka takova hra existuje, tak by ji chtel videt. Ale vzhledem k tomu, ze jsem VB videl naposled ve 13 tak nemam zdani, kde se to naleza a zda to v excelu jeste existuje. Tez bych mohl ztracet cas a naprogramovat si vlastni makro. Ktere by ale nejspis bylo slozitejsi nez ten priklad.

zvlast pro Mistra
ping-pong = stolni tenis = table tennis = souperi si pinkaji micek palkami.
Prislo mi zbytecne objasnovat tak svetoznamy pojem v oblasti sportu a pc her.

Mimochodem, chytrej moderator menil tema, ale ve skutecnosti to bylo jiste nejak takto:
jmeno programu - problem
excel - ... ping-pong
logicke, jasne, prehledne
Takhle je excel nekde na konci a kdo nezna excel, tak si musi pred tim precist haldu slov, aby zjistil, ze stejne odpovedet nemuze
Mistr
Profil
peta
Děkuji za osvětu, o co že v té zmíněné hře šlo.

ping-pong = stolni tenis = table tennis = souperi si pinkaji micek palkami.
Vím, co je to ping-pong. Nejsem zas takový neználek, jak bys mne možná odhadoval.

Spíše jsem nevěděl, jak to v dané hře vypadá. Je tam síť, hráči a celá hra je ve 3D? Nebo naopak tam třeba jezdí jen tyčka, o kterou se odráží míček a Tvou snahou je míček vždy odrazit? To jsem nevěděl a proto jsem se zeptal.

excel - ... ping-pong
logicke, jasne, prehledne

Logické, jasné a přehledné? Nemám ten dojem. Naopak se každý hned podívá, co že to petovi ten Excel dělá. Ping-pong? Samozřejmě, Tobě je řešený problém naprosto jasný, neb víš, co hledáš. Avšak některým dalším lidem není.

kdo nezna excel, tak si musi pred tim precist haldu slov, aby zjistil, ze stejne odpovedet nemuze
Zde, myslím, jen příliš přeháníš...

A závěrem jen dotaz: Jedna se o makro asi ve VB (Virtual basic) v excelu (...) Nejde spíše o Visual Basic než Virtual Basic?

EDIT: Děkuji, Manqu, za upozornění na překlep.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0