Autor Zpráva
gear3
Profil *
Jakej formát je nejlepší použít pro faviconu? Dík.
habendorf
Profil
No já osobně dávám ico. Určitě jde i gif, na bmp bych nesázel (ale možná by šlo).
printf
Profil
ico? já mám dočasně bmp a taky to bere.
Kráťa
Profil
Mě funguje *.ico a vyrábím si ikonky 16x16px, 16 barev.
Někde jsem četl že snad jdou dělat i animované, takže to bude nejspíše *.gif. Jak ale co podporují prohlížeče nevím. Asi čím větší "exotika", tím menší spolehlivost zobrazení.
gear3
Profil *
heh, tak já si teda nechám gif... prej IE neumí png :D
Nai Dzet Quiv
Profil
Umí, ale občas neumí... ;-)
Ikona - uděláš obrázek 16x16 pixelů v BMP (nevím, v čem ještě). No, a pak ho v průzkumníku (pokud máš Windows) přejmenuješ na *.ico. Hotovo.
Je na to tady někde návod.
printf
Profil
Ikona taky může bejt animovaná, ale pochybuju že by to nějakej prohlížeč akceptoval, protože by tam pak bylo moc veselo a uživatele by to rušilo. Na ikony jsou speciální editory, novej paintbrush by to mohl umět ale to přejmenování bmp na ico se mi nezdá, nejsou to totožné formáty.
llook
Profil
V Gecko prohlížečích lze dát jako faviconku animovaný GIF, jestli i někde jinde - nevím.
Nai Dzet Quiv
Profil
pro PrintF: Je to tak. Lze přejmenovat *.bmp na *.ico. A co je podstatné - funguje to. Myslím, že o tom psal i Yuhů, ale nejsem si jistý.
mila
Profil
Tohle téma se mi hodí, ty favicony vůbec nechápu.
Můžete mi někdo vysvětlit, jak to funguje?
-Kde se přesně ta ikona zobrazuje?
-Jak se tam přidává.
-Zjistil jsem, dle headers, že prohlížeč na mých stránká žádá tuto ikonu, i když jsem se o ní v kódu vůbec nezmínil (na localhostu i na wz)
Dík
Nai Dzet Quiv
Profil
Zobrazuje se nahoře v adresní řádce (většinou).
Přidává se vložením <link rel="shortcut icon" href="favicon.ico" type="image/x-icon" /> do <head>. V "href" musíš zadat cestu k ikoně (jméno dej "favicon.ico").
habendorf
Profil
mila: Zobrazuje se všude tam, kde by ti IE jinak zobrazoval "modré éčko" - čili v adr. řádku, v oblíbených, u htm souborů na disku apod.
Mrkni se sem: http://www.jakpsatweb.cz/favicon.html
mgiel
Profil
http://www.chami.com/html-kit/services/favicon/ generátor na favicony ...treba se bude hodit
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0