Autor Zpráva
Icedog
Profil
Prosim Vás, nějak mi nefunguje favicon v IE7, pročet sem http://www.jakpsatweb.cz/favicon.html, i tady na foru a stejne to nefunguje po vložení <link rel="shortcut icon" href="favicon.ico"> do hlavičky html,
četl jsem, že se to zobrazí v IE pouze po vložení stránky do favourites ale třeba u centrumu, googlu nebo live a dalších to není třeba.
Nevíte kde dělám chybu děkuji
Gekon
Profil
A jsi si jistý, že máš favicon.ico umístěnou v rootu webu?
Icedog
Profil
ja mam zatim vse pouze na disku, tak sem zkousel i <link rel="shortcut icon" href="C:\Documents and Settings\Ice Dog\Plocha\Web page\favicon.ico">
nebo to funguje pouze az kdyz to nahraju na domenu?
Měsíček
Profil
"četl jsem, že se to zobrazí v IE pouze po vložení stránky do favourites"

Tohle již u IE7 neplatí (možná, že i u IE6 to není pravda, ale to nemám odzkoušeno).

"<link rel="shortcut icon" href="C:\Documents and Settings\Ice Dog\Plocha\Web page\favicon.ico"> "

Tohle jestli nahrajete na server ( na internet ) tak si neškrtnete ani tak .., protože stejně budete volat cestu z WIN tudiž předělejte to na tohle:

<link rel="shortcut icon" href="favicon.ico">

a favicon.ico uložte tam, kde máte "index.html" i když je také pravdou, že tento zápis je pro index.html zbytečný, protože pokud si najde v adresáři rootu favicon.ico je mu tento tag houby platný.
Icedog
Profil
i kdyz napisu <link rel="shortcut icon" href="favicon.ico"> do hlavicky , favicon.ico mam ve stejne slozce jako vsechno co je na strance, tak mi to stejne nefunguje. Uz se o to snazim dve hodiny a stale nevim co delam spatne
Měsíček
Profil
Jdi s tím na internet.
Bubák
Profil
IE7 zobrazí favicon jen na webu.

Prohlížeči IE7 stačí mít správně napsanou cestu k ICO souboru, příklad:
www.volny.cz/teststranek/google/

Pokud je soubor favicon.ico v rootu webu, výše uvedený tag je zbytečný, prohlížeče si ho najdou, příklad:
http://teststranek.kvalitne.cz/google/
Icedog
Profil
diky

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0