Autor Zpráva
j1rka
Profil *
Čtu knížku "využijte kaskádové styly naplno!" a je zde zmínka o tvorbě xhtml. Problém je že ja se učím html ale snad to tak moc nebude vadit. Ale narazil jsem tady na meta tagy a je zde toto:
<meta http-equiv="Content-Language" content="cs" />
Ale není zde to konkrétně popsáno o co se jedná. Je to asi pokud jsem to pochopil pro to aby prohlížeč poznal že je text v češtině a aby se zobrazil zleva doprava. No ale zajímá mě jestli je to teda tak a jestli se to má používat protože na JPW.cz o tom není ani zmínka pokud jsem to nepřehlédl. A jestli se to má používat i u html nebo je to jen pro xhtml? Do teď jsem to nepoužíval a ještě nikdy se mi text nezobrazil zespodu nahoru. Tak nevím jestli je to tak důležité.
A ještě by mě zajímalo kde se to má napsat. No samozřejmě že do hlavičky ale já meta tag pro kódování češtiny používám před <title></title> jak bylo doporučeno na jpw tak nevím jestli to mám dát hned pod to kodování češtiny teda taky před title nebo až za title? Oni tady totiž mají oba meta tagy pod title tak nevím když ten mám před tak kam dát ten druhý.
Alphard
Profil
Tak nevím jestli je to tak důležité.
není, vykašli se na to

Oni tady totiž mají oba meta tagy pod title
dal bych pouze kódování před title
vertigo4
Profil
a ještě nikdy se mi text nezobrazil zespodu nahoru
a měl by?

lepší je jej umístnit před title, ale je to asi jedno... já mám takový zvyk, že title dávám jako poslední v hlavičce

drobná zmínka tu je dole
přečti si tohle --> http://interval.cz/clanky/xhtml-element-meta-a-jeho-pouziti/#inner-lin ks-jazyk-dokumentu
j1rka
Profil *
Aha tak moc díky. Na článek mrknu rád díky.

P.S.:Title jako poslední v hlavičce? To se může? Já myslel že to musí být na začátku.
vertigo4
Profil
j1rka
title může být v hlavičce kdekoliv, jen se například nedává před nastavení kodování... tagy v head můžou být libovolně poskládané
j1rka
Profil *
Aha já myslel že to musí být na začátku protože všude v různých návodech a knížkách jsem to vyděl na začátku. Takže ten tag je celkem k ničemu a kdybych ho chtěl použít tak ho hodím kam budu chtít. Tím by byl problém pro mě vyřešen. Díky
DoubleThink
Profil *
<meta http-equiv="Content-Language" content="cs" />
Má určovat jazyk dokumentu. Roboti na to většinou z vysoka kašlou a jazyk určují sami analýzou textu.

přečti si tohle
.. a nebo radši ne.
j1rka
Profil *
měl bych ještě dotaz sice ne k tomuto tématu ale snad to nebude vadit. Jen tak jsem si něco zkoušel a vložil jsem na stranku obrázek s alt. Problém je v tom že IE mi pak zobrazí u obrázku bublinu no a tak jak bylo napsané na JPW.cz tak jsem vytvořil prázdný title. Ale český validátor mi hlásí upozornění že je prázdný atribut title. Co s tím? Mám na to brát ohled nebo se na to v***? Popřípadě dá se to i jinak udělat aby to bylo ok?
vertigo4
Profil
j1rka
udělat aby to bylo ok
vyplnit alt a nedávat title (pokud nechceš)
j1rka
Profil *
No jo jenže ja nechci v IE tu bublinu která se mi při ALTu zobrazí při najetí na obrázek. A když dám ten prázdný title tak mi to hlásí varování.
vertigo4
Profil
j1rka
hmm, no přijde mi to divné, copak je na té bublině tak zlého? tohle jsem ještě u mých webů neřešil...
j1rka
Profil *
No co když ten obrázek hodím do odkazu tak nechci aby tam byla bublina.
mariett44
Profil
A když dám ten prázdný title tak mi to hlásí varování.
a čo keď tam title nedáš? Title nie je povinný.
Měsíček
Profil
"A když dám ten prázdný title tak mi to hlásí varování. "

Title není u odkazů ani u jiných tagů povinný, buď ho nepoužívej nebo ho vyplň s tím, že ho potřebuješ, mít ho prázdný je nesmysl.

Horší je to u obrázků kde je podle specifikace povinný atribut alt, ale svět se nezboří když ho tam mít nebudeš, validita není důležitá.
vertigo4
Profil
Měsíček
validita není důležitá
ale přístupnost ano
Měsíček
Profil
přístupnost ano, ale validita ne.
vertigo4
Profil
ale svět se nezboří když ho tam mít nebudeš
nechi rýpat .... ;-)
mariett44
Profil
Měsíček

přístupnost ano, ale validita ne.

Alt je tam práve kvoli prístupnosti. Načo sa hádaš, keď nevieš o čom hovoríš?!
Měsíček
Profil
"Alt je tam práve kvoli prístupnosti. "

To je jen chabý prvek přístupnosti, jinak já se nehádám a vím o čem mluvím tak se přestaň navážet.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0