Autor Zpráva
Clara
Profil *
Ahoj,
zajímá mě něco ohledně webmasteringu a webdesignu. Asi šestým rokem se věnuji tvorbě webových prezentací, kde jsem se ze začátku učila a stále obměňovala své a později dělala jen svým přátelům. V poslední době se mi množí dotazy na téma, jestli se nebudu věnovat webmasteringu a nechci vytvářet webové prezentace. Přijde mi to jako zábava a navíc mě to baví. Jenže s tím nemám zkušenosti a nevím, jaké by měly být finanční požadavky z mé strany???? Můžete mi někdo napsat nějaké typy, v jakém cenovém rozmezí se tato oblast pohybuje? A jak se řeší platba, když poptavatel může být z druhého konce republiky?

Díky za informace.
Měsíček
"Jenže s tím nemám zkušenosti a nevím, jaké by měly být finanční požadavky z mé strany????"

Podle toho jak jsi dobrá od 500,- do 15 000,-.
Clara
Profil *
Díky za informace, na začátek nechci být vůbec drahá. ono to asi záleží i na tom, jak jsou stránky obsáhlé... A platba se řeší na účet nebo jak? Jak si vlastně zajistit bezpečnost??? Nechci na tom vydělávat, ale čas jsou peníze, tak aspoň nějakou symbolickou cenu...
Měsíček
Nechceš ukázat alespoň jednu referenci?
Nox
Třeba smlouvou (ale na dlouhé vzdálenosti nevím)..nebo tím, že ti toho zákazníka doporučí někdo osvědčený nebo koho znáš
Dranel
Clara
Dohoda o provedení práce:

1) Zákazník požaduje stránky
2) Ty vytvoříš dokument Dohody o provedení práce (a začneš již případně na webu makat)
3) Pošleš mu obě dohody, on je podepíše a jednu zašle zpět tobě
4) Ty, pokud jsi to již neudělala, začneš pracovat na webu. Měla bys ho mít nejpozději do konce stanoveného limitu.
5) Předáš web
6) Zákazník zaplatí. Pokud ne, vyhrožuješ mu, že víš kde bydlí, a když to nepomůže, jdeš na soud s tím kusem papíru a jeho podpisem :)
7) Přijdou ti peníze a oba jste spokojeni

PS: Snad jsem to napsal správně. Btw bod číslo 6 si neber doslova :)
Dranel
Clara
Ještě něco... Ohledně těch ceníků - stačí si zadat na Seznam/Google webdesign ceník a projet si pár desítek stránek. Jinak přes tu Dohodu myslím že nesmíš vydělat více jak 20.000 Kč / rok. Ale více info na http://www.jakpodnikat.cz/
Clara
Profil *
Dranel

Takže si musím řadítit volnou živnost?
DJ Miky
Jinak přes tu Dohodu myslím že nesmíš vydělat více jak 20.000 Kč / rok

DPP není omezená vydělanou částkou, ale počtem hodin (150 u jednoho zaměstnavatele za rok).
Dranel
Clara
řadítit
Tak to jsem nepobral :D

S těmi 20 000 Kč jsem se asi splet... pravdu bude mít spíše DJ Miky
Měsíček
To by Draneli musel nejspíše žít v jeskyni a jíst kořínky :))
Clara
Profil *
Dranel

řadítit = zařídit :o)))

Ono mi to s 20 000,- přišlo divné. Takže musím zařizovat živnost? Nebo je to "jako koníček" omezené, kde to jde i bez živnosti?
Clara
Profil *
Můžu někde na internetu najít přesné podmínky pro tvorbu webových prezentací? Jsem ráda za odpovědi, ale když jeden poví to a druhý to vyvrátí a tvrdí něco jiného..., tak si z toho těžko můžu něco vzít.
souki
Clara
mě soobně přijde živnost lepší, pokud to děláš aspon trochu pravidelně. I zaměstnavatel tě bude mít radši, když mu jen pošleš fakturu a neotravuješ se smlovou tam a zpátky (+daně, pojištění, ...)
arakain
Clara mužeš se mi co nejdříve ozvat? Mám práce soukromě i firemně jak na kostele a Tebe práce na webech zjevně baví. Takže bych hodně rád využil služeb a rozhodně se spíš budeme bavit o práci a o penězích za ni, než jak ji správně zaúčtovat... Vypadli mi 2 studenti, jenž to dělali dřív. mail : zdenek@1shop.cz popř i MSN tatáž adresa.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: