Autor Zpráva
Tina
Profil *
Mám jednoduchou otázku: Vezmou mi na zbozi.cz informaci o zboží ve formátu XML, ale vytvořeného v php s koncovkou php?
XML soubor vytvářím jednoduše takto:
<?php
echo '<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>';
echo '<SHOP>';
....a poté načítám data z databáze 


V prohlížeči se vše zobrazuje korektně, jen mi jde o to, jestli to vezmou na zbozi, když to má koncovku php a ne xml.

Pokud tohle neberou, nevěděl by někdo o nějakém tutoriálu pro převod dat z php a mysql do XML? Na linuxu jsem našel toto s pomocí serializeru, ale vypisuje mi to chybu s neexistujícím souborem pear.php...
nightfish
Profil
Pokud tohle neberou, nevěděl by někdo o nějakém tutoriálu pro převod dat z php a mysql do XML?
máš PHP, které ti je schopné vypsat PHP
jaký je problém tento výstup uložit jako PHP soubor? žádný
na začátek si dáš
$fp = fopen("feed.xml", "w");
na konec fclose($fp);
a místo echo ... použiješ fputs($fp, 'neco');

jinak samozřejmě to, jestli ti vezmou XML zasílané s koncovkou PHP, je dotaz spíš na podporu seznamu (sice to trvá, ale odepisují) - osobně si myslím, že když nastavíš správnou hlavičku, tak by neměl být problém
Tina
Profil *
Jestli jsem dobře pochopila tvou radu, musela bych zároveň při každé změně v db ve zboží, spouštět php soubor, který by mi vytvořil aktualizovaný xml soubor, který by si automaticky stahovali na zbozi.cz. Je to tak?
nightfish
Profil
Jestli jsem dobře pochopila tvou radu, musela bych zároveň při každé změně v db ve zboží, spouštět php soubor, který by mi vytvořil aktualizovaný xml soubor, který by si automaticky stahovali na zbozi.cz. Je to tak?
ano, je to tak
nicméně existují nástroje (cron), které ti umožní generování automatizovat
záleží na tom, jak často se databáze mění - nicméně zbozi v neplacené verzi si stejně stahuje feed tak jednou za 2-3 dny, ne?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0