Autor Zpráva
Jungos
Profil *
nejdřiv jsem dal opakovat pozadí v Divu... a na to sem vložil obrazek s absolutní pozicí a s jednotkami top a left.. a s z-indexem 2...bylo to v pohode...libilo se mi to.. ale pak přišel problém, když jsem zjistil, že textu nejde dát z-index a proto se objevuje pod obrázkem.. dumal jsem nad tim, menil z-indexy..a pak jsem našel téma, že se dá pozadí pozunout níže, ale došlo mi po chvíli že to nejde u opakujících se pozadí.... tak tu žádám prosím o radu...

děkuju moc za kladné odpovědi...
peta
Profil
Jungos
Co 2 divy? jeden pro text, druhy pro pozadi?
co treba misto pozicovani pouzit polohovani primo CSS vlastnosti background?
Jungos
Profil *
je, dik peto ;) ty si šikula :) ja zkusim ty dva divy..
Jungos
Profil *
jinak mi nejde vubec background ani nadpisy...vubec nevim co delam spatne.. mam to takhle:

body {background-color: #DBDBDB}
p {text-indent: 30px; margin: 0px 0px 0px 0px; font-style: arial }
a {text-decoration: none}
a:link {color: green}
a:visited {color: navy}
a:active {color: black}
a:hover {color: red; text-decoration: underline}
h2 {color: blue; font-style: italic}
h1 {text-align: left; color: black; font-style: Arial Black}



vim, že jsem lama, ale ja na to nemužu přijit co delam spatne...
Bubák
Profil
font-style může být normal, italic, oblique

Takže Arial bude špatně, pravděpodobně jsi chtěl deklarovat CSS vlastnost "font-family"
Víceslovná jména fontů, například "Arial Black" patří do uvozovek.

mi nejde vubec background ani nadpisy...
Nevidím pro to důvod, krom výše zmíněných chyb, které však nemůžou zapříčinit (NN 4.7x nepočítám) nefunkčnost zbytku deklarace.
Jungos
Profil *
už to jde, dik... ;)
Jungos
Profil *
neznáte tag na udání velikosti okna pro zapnuti stranky? mě se vždycky rozjede tak o 200px doprava...zkoušel sem dat, width do body, nebo margin-left...anic...
Bubák
Profil
neznáte tag na udání velikosti okna pro zapnuti stranky?
Žádný takový tag není, ale pokud napíšeš srozumitelně, co vlastně chceš, možná na to nějaká CSS deklarace, případně javascript bude.
Jungos
Profil *
a proč mi opera nečte hačky a čarky... :(
Jungos
Profil *
už ok... :)
Jungos
Profil *
ale s tim oknem... tak srozumitelne... mm:

normálně, když zadám adresu do prohlížeče na mojí stránku, tak se mi otevře... a ja bych chtel aby se otevřela se šířkou 1300px.. protože mi tam dostrany ujíždí 200px od všeho a tak bych chtel aby se to otviralo už s danou šířkou okna... ok?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0