Autor Zpráva
Unknown_Entity
Profil
Ahoj! Delal jsem takovou jednoduchou stranku, kde sem mel html, head, title, body, tabulku s th v prvnim radku, par normalnich radku a ukonceni vsech tagu. Vynechal sem doctype, protoze mi to prislo zbytecne v tu chvili. Dale sem mel v headu tag style ve kterem bylo pro body font arial a 12px pismo. Cela stranka se zobrazovala spravne (ve FF2 i IE7) az na tabulku, kam se nepodedily pro me z nepochopitelnych duvodu atributy z css body ( 12px arial ) a projevilo se to o hodne vetsim textem, coz bylo velmi napadne. Zobrazoval to takto IE i FF. Po tom, co jsem pridal do stranky DOCTYPE (XHTML transi 1.0 ) se to pismo tabulce v obou prohlizecich srovnalo. Neodkazal by mi to nekdo prosim vysvetlit ? Diky!
Chamurappi
Profil
Reaguji na Unknown_Entity:
Mohou za to vykreslovací režimy. V quirku tabulky nedědí velikost písma, protože to takhle vymyslel starý Netscape (tuším). Ve standardním režimu tato anomálie není. Tím, že jsi přidal <!doctype>, jsi ukecal prohlížeče, aby jely v jiném režimu.

Vynechal sem doctype, protoze mi to prislo zbytecne v tu chvili.
Ono je to zbytečné pořád. Prohlížeče se (krom přepínání režimů) tou deklarací neřídí, pořád berou tvůj kód jako staré dobré HTML, nehledě na to, kolik X uvedeš.

Jestli chceš standardní režim, uveď <!doctype html>, jestli quirk, neuváděj <!doctype> žádný. Cokoliv jiného je zbytečná omáčka.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0