Autor Zpráva
Warren
Profil *
Zdravím, měl bych takový specifický dotaz, popíšu situaci:
Mám založené stránky např. "www.moje-stránky.cz" s úvodním souborem "index.html", kde mám standartní CSS "tabulkový" systém viz. "http://www.jakpsatweb.cz/priklady/css-sloupce.html", a kde v levým sloupci mám několik odkazů ( odkaz1.html, odkaz2.html... )na několik podstránek a uprostřed nějaký obsah. Jde mi o to, jestli musím do kódu každé podstránky vypisovat kromě jiného obsahu i znova celou strukturu stránky včetně menu apod. Resp. chtěl bych mít statický menu (jednou kódově napsaný) a pouze proměnlivý obsah. Defacto bych mohl napsat každou podstránku např. "odkaz1.html" pouze s obsahem a pomocí rámu (frame) je vkládat do stránky index.html do oblasti obsahu. Jenže má to háček. Až budu mít stránky publikované, a pokud někdo cizí si bude chtít zkrátit čas a zadá do vyhledávače odkaz přímo na stránku www.moje-stranky.cz/odkaz1.html, tak se mu zobrazí jenom ten obsah bez menu a ničeho, dokud neklikne na úvodní stránku. A to nechci.

Existuje nějaký systém, kde to jde vyřešit? Pomocí rámů nebo jinak? (píšu stránky komplet v CSS)
Railbot
Profil
funkce php include
Bubák
Profil
Jde to řešit pomocí iframe, ale tak, že do stránky vložíš menu.
http://www.jakpsatweb.cz/include.html#iframe

Ze všech dalších postupů, popsaných na výše odkázané stránce, je nejlepší použít serverové scripty, třeba PHP (je zdarma). Nelekej se, z celého PHP si můžeš vystačit s jediným jednoduchým příkazem "include".

Příliš bych ti nedoporučoval pozicovaný design www.jakpsatweb.cz/priklady/css-sloupce.html, jeho jednoduchost je jen zdánlivá, podívej se raději po nějakém floatovaném, třeba tady:
http://interval.cz/serialy/priklady-layoutu-s-vyuzitim-css/
http://css.interval.cz/layouty/
www.chose.cz/weblog/index.php/moderni-design-s-css-workaround-versus-h acky/ (nakonci článku)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0