Autor Zpráva
Jiri K
Profil *
Ahoj, chci si kupovat myš, a chci se zeptat, zda je nějaký rozdíl mezi optickou a laserovou, nebo zda je to uplne jedno. THX
Railbot
Profil
Jiri K
Prakticky je to to samé. Optická myš většinou mívá svítící diodu, laserová ne. Možná se to liší ještě v nějakých detailech.
vertigo4
Profil
Jiri K
http://cs.wikipedia.org/wiki/Po%C4%8D%C3%ADta%C4%8Dov%C3%A1_my%C5%A1#O ptick.C3.A1_LED_my.C5.A1
tam najdeš rozdíl... sám ti nepomohu, nemám zkušenosti s laserovou...
Měsíček
Profil
Náhodou je to docela dobře položená otázka, protože obě dvě kategorie mají své výhody i nevýhody ;) já bych se zatím přikláněl k obyčejné laserové nebo dražší optické, levné optické mě vždy zradily.
shaggy
Profil
machu
keď už hovoríš o "kravských haluziach", tak si pozri najprv tvoje témy ;-)
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=72368&foru m=13&page=-1
tiež sú tie otázky pre "zasvätených" primitívne a nikto ti nič nepíše.

Jiri K myslel "klasické" optické s diódou a laserové myši, ide o dva druhy.

Jiri K
Ak nie si profesionálny hráč, tak ti to môže byť jedno, problém by si mohol mať skôr, ak bude mať myš veľké rozlíšenie a ty nie si na také zvyknutý. Zameraj sa radšej na to, aby ti sedela v ruke.
Bubák
Profil
http://cs.wikipedia.org/wiki/Počítačová_myš
DoubleThink
Profil *
zda je nějaký rozdíl mezi optickou a laserovou
Moc velký ne. Laserová má větší rozlišení, takže ti bude fungovat i na hladkém povrchu.
peta
Profil
Jiri K
Tak podle Bubákova odkazu bych se priklonil k laserove. Ja osobne casto provadim kratke rychle presuny, takze by mne nepresnost dost vadila. Lidi si taky u mne stezuji, ze mam prilis citlivou mys :)
Ti samy lide neustale oklepavaji mys o stul, coz ma jednak rusivy zvukovy efekt a druhak se otrepavaji pajene spoje v mysi a zkracuje zivotnost.
Joker
Profil
Jiri K
IMHO pro "běžného uživatele" optickou, protože laserové jsou dražší a nebudou pro něj mít žádný přínos.
Pokud někdo vyžaduje opravdu vysokou přesnost a je ochotný investovat do myši víc peněz, tak potom laserovou.

Podle mě je optická úplně v pohodě, jen bych si dal pozor na ty úplně nejlevnější, ty jsou většinou akorát pro zlost. Jinak já sám už nějaký ten pátek mám Microsoft Intellimouse Optical (pořád se prodává a její cena za ty roky podstatně klesla, takže dnes už patří spíš mezi ty levnější)

Měsíček
levné optické mě vždy zradily
Ono to záleží. Jednak kam až sahají "levné" a jednak i na konkrétním typu- například ta MS Intellimouse Optical je dneska za 350 a podle mě je to dobrá myš. Nebo MS Wheelmouse Optical (nejspíš stejná jako ta Intellimouse Optical, jen má 3 tlačítka místo 5) je za 200 a taky s ní mám dobré zkušenosti. Naproti tomu třeba co jsem měl několik Geniusů, tak ty levné bych charakterizoval jako "normální low-end" (tj. nízká kvalita za nízkou cenu), ty dražší na tom s kvalitou byly úplně stejně, akorát měly vyšší cenu. Pak mám zkušenost ještě se starším základním modelem od Logitechu- Logitech BT-58... ta je akorát pro zlost, domů bych si ji určitě nekoupil.
aaaaa
Profil *
Joker

hehe já už mám Logitech BT-58 asi 3 roky (používám jí jak k práci tak na hraní akční hry), v běhu je cca 15h denně a pořád naprosto bez problémů
Origorn
Profil *
taky tady nejde o poruchovost ale o citlivost a je jak se ti drzi v ruce .... ja mam nerovny lakovany povrch na stole a nesnasim
podlozky proto mi trvalo dlouho nez sem nasel mysku ktera by to pobrala bez problemu ... ja osobne si myslim ze microsoft je
dobry vyrobce, mys od nich je pro vsechny druhy prace a pokud nekdo potrebuje extrem treba na "profi" hrani her tak bych doporucoval A4tech

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0