Autor Zpráva
jaki
Profil *
zdar .. celkem by mě zajímalo jestli se někde nepíše o tom jak a kde používat "správné uvozovky" koukám do zdrojových kodu a všude možně, každý to píše jinak, celkem by mě zajímalo jestli by v tom měl být nějaký systém nebo jestli jsou nějaká pravidla jak by se co a kam mělo přesně volit. mám namysli


if( $_GET['test'] != "test" || $_POST["test"] == 'test' )
$sql = "SELECT `b`,`a`
FROM `c`WHERE a = 'test'
ORDER BY `a`";

echo "většinou vždy každý měl uvozovky";

diky za mělé vysvětlení .. popřípadě vlastní zkušenosti s přehledností co kde používá nebo tak :)
Matty
Profil
jaki
Můžeš použít cokoliv, ale platí, že čím začneš, tak tím taky skončíš (echo "Karel' -> nefunguje). Dále, pokud chceš uvozovky v uvozovkách, tak jedny ty uvozovky musíš nahradit apostrofem (např. echo 'to je ale "hezký" den'). Já osobně používám apostrofy, kvůli vypisování HTML kódů přes PHP.
panther
Profil
jaki
přesná pravidla používání asi nebudou, mě se však, co se přehlednosti týče, zamlouvá způsob "to je ale 'hezký' den".
Osobně mi přijde tak nějak přehlednější začít uvozovkami.

Matty
Já osobně používám apostrofy, kvůli vypisování HTML kódů přes PHP.
I v HTML kódu můžeš používat apostrofy :o)
Matty
Profil
panther
Já vim, ale mě se více líbí HáTéeMeLko s uvozovkama.
Nox
Profil
Někde sem viděl, že by $_GET['neco'] mohlo být velmi lehce rychlejší jak $_GET["neco"], ale
i tam si dotyčný nebyl svým zdrojem jistý, takže těžko říct, znatelný vliv to mít nebude
Dranel
Profil
jaki
Já mám v HTML všude apostrofy. Líbí se mi to. Tím pádem můžu psát echo s uvozovkami, což se mi zaky líbí. Takže jsem vlastně šťastnej :-)
DoubleThink
Profil *
Není to jedno.

PHP v řetězci ohraničeném uvozovkami parsuje proměnné. U apostrofů ne.
Druhý případ bude asi (neměřitelně) rychlejší.

Zpětné apostrofy se používají v SQL na ohraničení názvu databáze/tabulky/sloupce.
jaki
Profil *
Zpětné apostrofy se používají v SQL na ohraničení názvu databáze/tabulky/sloupce.
A ty apostrofy se musí ? totiž malo kde jsem je viděl a někdo psal že neznamená že někde jsou že je to zprávně :Dtak nevim
Měsíček
Profil
Nemusí, ale měly by se tam dávat je to dobrý zvyk.
Dranel
Profil
DoubleThink
Jaký je prosím kód pro zpětný apostrof? Nebo ho najdu někde na klávesnici?
Matty
Profil
Dranel
Pokud se nemýlim, tak by to mělo být tohle `. Najdeš to pod Escapem.
peta
Profil
jaki
Měsíček
"Nemusí, ale měly by se tam dávat je to dobrý zvyk."
Mohou, meli by a v nekterych pripadech dokonce MUSI, kdyz se trefis do sql prikazu s nazvem promenne v tabulce.
Měsíček
Profil
Ano jsem si vědom té nepřesné a z části chybné věty, přiznávám peto.
Dranel
Profil
Matty
Aha už jsem na to přišel. A já co že to vlastně musím `escapovat` :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0