Autor Zpráva
MilanJ
Profil
Zajímalo by mě, jakým způsobem lze zajistit, aby se obsah stránky aktualizoval bez toho, aby se muselo znovu nahrávat menu a jiné části stránky, které by měly být zobrazeny stále.
Rámce používat nechci, snad Iframe, ale nejsem si jistej, že bude fungovat tlačítko ZPĚT nebo VPŘED v prohlížeči.

Neznáte někdo jiné řešení?
Anonymní
Profil *
Já bych to udělal tak, že tu část stránky, která by se měla aktualizovat, bych prostě umístil do iframe* a v hlavičce té stránky v rámu bych definoval reload**.

* <iframe src="reload.htm" width="sirka" height="vyska"></iframe>

**Mezi tagy <head> a </head> dáš toto:
<meta http-equiv="Refresh" content="30; URL=reload.htm">
a stránka se bude reloadovat každých 30 sekund...
phantomcz
Profil
Ten anonymní jsem já... zapoměl jsem se přihlásit. :o)
weckho
Profil
Já bych to udělal pomocí PHP. Dynamicky...
MilanJ
Profil
Jedná se mi o to, aby menu zůstalo fixní, neaktualizovalo se, a pouze po kliku na menu by se aktualizovala stránka. Snad Iframe...
RiZe
Profil
weckho
Pokud je MilanJ PHP ready, tak to není problém. Pokud ne, ať raději zůstane u iframu.
RiZe
Profil
to menu se bude aktualizovat, ale bude v externím souboru. Stačí změnit ext. soubor a změníš menu na celém webu :)
phantomcz
Profil
Nebo to udělat pomocí exterího JS. Něco s document.write. Ale to má dost nevýhod.
habendorf
Profil
Nebo to udělat pomocí exterího JS. Něco s document.write. Ale to má dost nevýhod.
Tak document.write určitě nebrat.
Yuhů
Profil
> Tak document.write určitě nebrat.

Proč ne, Habendorfe? Mně takhle jelo na JPW dva roky levé menu a nikdo si toho nevšimnul.

> aby se muselo znovu nahrávat menu a jiné části stránky, které by měly být zobrazeny stále.

já nerad rýpu do původního dotazu, ale máš, MilaneJ, představu, jestli tím něco vylepšíš nebo urychlíš? Jestli to menu nemá víc jak řekněme 4 kB, tak ta úspora přenosu je minimální a časová skoro žádná, protože se stejně musí navazovat nové http spojení. A pokud máš menu větší než 4 kB, tak je špatně něco jiného.

Ale jinak ano, externí javascript nebo iframe nebo rámy, prostě skládání stránek na klientovi. Kdyžtak mrkni na stránku
www.jakpsatweb.cz/include.html
habendorf
Profil
Proč ne, Habendorfe?
Protože to má všechny známé nevýhody klientského skriptování.

Mně takhle jelo na JPW dva roky levé menu a nikdo si toho nevšimnul.
??? Ale možná pak někomu s vyplým JS nebo na zařízení bez podpory (třeba starší PDA) to menu zatraceně chybělo.

Ale jinak ano, externí javascript nebo iframe nebo rámy, prostě skládání stránek na klientovi.
Proč na klientovi? Jo takhle, ty se vlastně snažíš poctivě odpovědět na původní dotaz, pak máš pravdu.

MilanJ: Být tebou bych to přehodnotil a podíval se na php fci include()
mila
Profil
Řekl bych, že k tomuto byly stvořeny rámce. Ale ty nemáme rádi...
Tento dotaz mi přijde jako chtít vložit do stránky tabulku, ale nepoužít <table>.

Když menu vložím includem, tak se aktualizovat bude. Když ho vložím skriptem, tak se asi nebude znova stahovat, ale vykreslovat se (myslím) také bude na každé stránce. Takže zůstává Iframe. A jaký je rozdíl mezi ním a normálními rámci?

Buď bych se smířil s tím, že mi při přechodu na novou stránku menu na chvilinku zmizí nebo bych použil frameset, který byl k přesně tomuto účelu stvořen....
Yuhů
Profil
já pořád nechápu, proč ti vadí nové vykreslování. To jsou milisekundy.
mirap
Profil *
Ja mam obdobny problem. Mam pomerne slozite menu ve framu (java...) cca 23kB a potreboval bych reload pouze casti stranky s icq statusem znamych ...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0