Autor Zpráva
Jiri.cvcek
Profil *
Dobry den
Konecne jsem dodelal me osobni stranky a chtel bych je dat na internet. Muze mi nekdo poradit, jestli je dobry hosting u firmy "Gigaserver.cz"? Chtel bych si zaplatit tarif s prostorem 100MB. Pisou tam, ze se plati 10Kc mesicne, ale nekde jsem cetl, ze se k tomu musi platit jeste nejaka registrace? Muze mi taky nekdo rict, jak je to s tou registraci a kolik se plati?

Predem diky
Jirka
vertigo4
Jiri.cvcek
Mám u Gigaserveru také hosting Praktik (100MB) a doporučuji... nevím jakou registraci myslíš, pokud nemáš doménu, tak si ještě objednej doménu...
quinux
Jiri.cvcek
10 Kč/měsíčně (platí se na rok dopředu) za hosting a 245 Kč ročně za doménu http://www.gigaserver.cz/nabidka-domen/
TSD
Jiri.cvcek
Platba za to, když máš někde svůj web, se skládá ze dvou částí.

Jednak je to platba za to, že někde máš k dispozici nějaký prostor, kam můžeš nahrát co chceš.
Druhá část je registrace domény = to, že vůbec funguje www.tocotychceš.cz , případně něco jiného. Toto hostingové firmy běžně zprostředkovávají, platíš jim, dál se nemusíš starat. Cena za doménu v tomto tvaru je všude hodně podobná, variant "nabídek prostoru" je spousta.
Jiri.cvcek
Profil *
Dekuju vsem za odpovedi. Ted je mi to uz jasny
S pozdravem
Jiri Cvrcek
Jiri.cvcek
Profil *
Mam jeste jeden dotaz. Co znamená "změna DNS"?
Joker
Jiri.cvcek
Změna DNS je změna záznamu na doménových serverech.

Jinak řečeno, koupíte si třeba doménu nejakadomena.cz a místo na webovém serveru a nahrajete tam stránky... ale pak musíte ještě říct: "Stránky pro adresu nejakadomena.cz jsou nahrané na tom-a-tom počítači". A od toho je právě DNS.

Obvykle když si u někoho koupíte doménu a k ní rovnou i hosting, nastaví Vám to rovnou provozovatel toho hostingu zadarmo, takže se vlastně nemusíte o nic starat.
Jiri.cvcek
Profil *
Dekuju Vam za vysvetleni

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0