Autor Zpráva
Ghosting
Zdravím, myslíte že takhle dobře ochráněný email proti robotům?

nejaka<!-- zmateni robota -->@adresa.cz
ninja
IMHO je nejlepsi ochrana dobry SPAM filtry na strane uzivatele/nastevnika, ale muj nazor je v tomto dost vyhraneny. Osobne nesnasim pokud email neni klikaci textovy email, ale obrazek/js kod/atd.
imploder
nejbezpečnější je tam e-mail nepsat vůbec a nechat si posílat zprávy z formuláře, kde jenom ten skript ví, kam to poslat. Jenomže to nejde použít pro přílohy a je to i jinak nepohodlné. Ale na fórech se to běžně používá.
Hooonza
Já osobně si myslím, že lepší je spamu předcházet a ne jej potom pozdě honit antispamovým filtrem. Na ten je vždycky dost času pro případy, které projdou přes první ochranu. Klikací textový email není zásadní - většina lidí zřejmě stejně používá webové maily, kterým jsou klikací odkazy nanic.

Asiteda - aspoň něco. Viz Jak skrýt emailovou adresu před spammery? - Security-Portal.cz. Na tom odkazu najdeš více nápadů. Další řešení ještě je použít reCAPTCHA (o tom tam myslím nepíše), adresa potom vypadá např. jako mo...@adresa.com - část je zakryta captchou.

Další odkaz: Methods to hide email addresses from page source (ty zajímavé nápady začínají níže na stránce ... :-) )

Nejlepší ochrana je asi žádný mail nevystavovat - ke kontaktu na webu se dá použít dobře formulář, který jde přeci jen trochu lépe zabezpečit.

K zabezpečení adresy vyplňované do různých formulářů je nápad použít http://sneakemail.com/ - tento server vytvoří adresu, která se dá do formuláře vložit, pokud ji někdo využije, mail přejde přes server sneakemail, kde se dá profiltrovat a provést nějaké protispamové postupy. Pokud adresu dostane spamer, adresa se prostě zruší.
Miloš
http://latrine.dgx.cz/experiment-s-maskovanim-e-mailu-pred-roboty
Hooonza
Miloš
Jo, to je pravda, už jsem někde četl, že nejvíc spamu dorazí na adresy, které leží v mailech ve špatně ochráněných počítačích. Takže zásadní opatření bude při přeposílání různých mailů mazat z nich celé ty seznamy adres, které už se tam nahromadily, posílat hromadné maily na skryté adresy v poli Bcc: a snažit se i známé přesvědčit k podobnému chování.
TSD
nejaka<!-- zmateni robota -->@adresa.cz mně připadá jako docela dobrá finta. Pokud 'zmateni robota' nahradíš třeba deseti náhodně vygenerovanými znaky, tak myslím, že bych se nějakou dobu botů nebál (než se to rozšíří a zapracují to autoři botů).

Otázkou je, jaké procento adres získávají spammeři skenováním stránek. Diskuse na adrese od Miloše je docela zajímavá.
Zerog
off topic

Ja jednou takoveho robota naprogramoval. Je to uplne jednoduche a nejhorsi na tom je ze to funguje.

Nechal jsem to jet pres noc a rano jsem mel nekolik tisic emailu. Je az neuveritelne jak je to jednoduche.
Ghosting
Ok fajn, já jen že už jsem to párkrát zpozorova .. tak se ptám...
Osobně používám klasickej formulář bez captchy a chodí mi stejně maily se spamem, jednou za čas mrknu .
Jinak jsem koukal, že na jedné stránce je to dělané přes JS. Zkuste si vypnout JS a neuvidíte mail, taky poměrně chytré.
Medvídek
Já používám v diskuzích jmeno[tecka]prijmeni[zavinac]domena[tecka]tld
Zatím bez problémů :)
Miloš
Medvídek
Tak to já se svým e-mailem nijak netajím, v diskusích ho běžně uvádím a spam ke mně téměř nedorazí (nepočítám-li nárazové vlny typu Česká spořitelna a Drahouљek Zбkaznнk); v současnosti maximálně tak pět kousků do týdne. A to je mým jediným antispamem filtr na Seznamu; spokojenost.
Ice
Roboti na jakoukoliv snahu o zamezení stejně časem přijdou, takže jediný co fakt funguje je účet u Gmailu. Sice sem tam je nějaká nárazová vlna spamu, ale proti tomu co to bylo u seznamu, poskytovatele webhostingu je to pohoda.

Google je prostě na toto jednička.

PS jedu bez jakékoliv ochrany viz předchozí příspěvky.
peta
http://www.security-portal.cz/clanky/jak-skryt-emailovou-adresu-pred-s pammery.html
Amon
Profil *
Neviem cim to je, ale ja mam tiez gmail, a chodi mi 20 spamov do tyzdna, pri narazoh su to stovky. Ale s*r*m na to, aj tak sa po mesiaci vymazu...
Ice
Amon
Ještě zkus nějaký filtry na Viargy a máš po problému. Rovnou to dát mazat. A jestli mám v poště 2 spamy za den, tak je to moc.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: