Autor Zpráva
vonv
Profil
Ahoj,
potřebuju poradit s následující věcí:
dělám stránky, kdy na ně potřebuju do jisté části přenést často měnící se informace z jiného webu, takže bych se tak akorát upsal při jejich editaci. Jako řešení zatím volím iframe - funkci jsem celkem pochopil, ale ještě bych potřeboval z vnořené stránky vložit jen výřez - do své grafiky chci vnořit pouze rámeček bez posuvníků s určitými informacemi z původní stránky, které jsou umístěné někde zhruba uprostřed a jejich pozice se nemění.

Iframe jako takový ovšem zobrazí okno, jehož pozici a velikost můžu měnit (posuvníky můžu vypnout), ale v jeho horním levém rohu je horní levý roh vnořených stránek - tam bych potřeboval dostat nějaké jiné zvolené místo vnořovaných stránek. Samozřejmě to chci mít hezké a nechci používat posuvníky a nechci tam zobrazovat celé vnořované stránky, jen ten kousek s informacemi.

Takže otázka zní, jestli to jde s iframem. Pokud toto nelze, doporučíte mi něco jiného co bych i pochopil? :-)

Díky.
P.S. hledal jsem to tak různě-i tady a nenašel, tak mě nepeskujte v případě, pokud to tu už někdo pořešil :-)
Matty
Profil
vonv
Jde, ale pouze v případě, že na tom webu jsou použity záložky. A odkazoval bys na tu záložku. Pokud ne, můžeš použít PHP.
Bubák
Profil
pouze v případě, že na tom webu jsou použity záložky
Každé ID jde použít jako záložka, často vhodné ID existuje, stačí prozkoumat zdroják.
vonv
Profil
záložky tam nejsou - a v php mě můžeš nakopnout správným směrem - na co se mám vrhnout?
vonv
Profil
bubák
ok, to zkouknu a zkusím najít.

díky moc
vertigo4
Profil
vonv
záložky tam nejsou
zkus si ještě jednou přečíst Bubákův příspěvek...

EDIT: Pozdě... ;-)
vonv
Profil
Tak jsem to vyzkoušel a ještě jedna podstatná maličkost:

- na těch vnořených stránkách se potřebuju proklikat dál do jejich obsahu - ten obsah je zobrazený pořád v tom samém místě o stejné velikosti.

Když iframe zamířím na ID a kliknu na odkaz vnořených stránek, opět se mi zobrazí v levém horním rohu ráměčku iframe levý horní roh vnořených stránek.

Takže, jak to udělat abych měl výřez na první stránce už umím, neumím ovšem tento rámec "udržet" po kliknutí na odkazy ve vnořených stránkách.

Díky za rady...
vonv
Profil
Ještě mě napadá převzít iframem skoro celou tu vnořenou stránku a překrýt (vymaskovat nechtěný obsah) ji nařezanou pozicovanou grafikou tak aby tam zůstal jen požadovaný výřez - nicméně nevím, jestli je to považované za prasárnu nebo ne :-)
vonv
Profil
.. prasárna neprasárna, zatím vypadá že to šlape podle předpokladů...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0