Autor Zpráva
sagitka
Profil *
Dobrý večer,
mám takový (asi hloupý) dotaz ke GIMPu. Mám několik obrázků, které chci orámovat. Mám u jednoho obrázku vytvořený rámeček pomocí vrstev, jedna vrsta je text. Zkopírovala jsem si vrstvy do druhého obrázku (podle http://www.gimp.cz/images-clanky/cornelius/tutorial_05/presun.png), ale má to jeden háček- ten text je uprostřed obrázku, a ne dole, kde má být (tak jako na tom prvním obrázku). Tak se tedy ptám, zda jde nějak "uzamknout pozice" té vrstvy, aby když jí zkopíruji na další obrázek, aby se umístila správně dole, a ne uprostřed..?... doufám, že jsem to popsala dobře a srozumitelně :-) a taky doufám, že mi s tím někdo pomůže :-) předem moc děkuji,
sagitka
Dranel
Profil
sagitka
Nevím, zda-li jsem to správně pochopil, ale nejedná se o položku "Ukotvit vrstvu" v horním menu?
sagitka
Profil *
to jsem si taky myslela, ale to nejde. zkusila jsem teď "Velikost vrstvy dle obrázku" a asi to je ono :-) no ale jestli můžu mít ještě jeden dotaz, tak se ptám- jde upravit velikost několika obrázků najednou??
Joker
Profil
Dranel
Ukotvit vrstvu je něco jiného.
Asi bude potřeba udělat vrstvu stejně velkou jako obrázek a potom ten text umístit na správné místo... na což už sagitka přišla sama :-)
sagitka
Profil *
jojo je to tak, ale než jsem na to přišla, tak mi to trvalo :-D akorát by se mi ještě hodilo, kdybych mohla upravovat velikost několika obrázků najednou... jen nevim jestli to GIMP umí, ale jestli jo, tak to zas neumim já...
Joker
Profil
sagitka
Jestli na to v GIMPu nějak přijdete, tak to sem pak napište, já na to zatím používám jiné programy :-)
sagitka
Profil *
Joker
a jaké programy, prosim?? šiknul by se mi nějaký :-) ale pro Linux...
Davex
Profil
Na hromadnou konverzi obrázků je vhodný program convert z balíku ImageMagick.
peta
Profil
sagitka
Ukotvit plovouci vyber je mozne klinutim mimo okraj vybrane vrstvy (obrazku). Zatim na nic jine jsem neprisel. Coz znamena nastavit zoom tak, aby slo kliknout mimo obrazek.

Neco podobne je oriznout na rozmer obrazku.

Velikost vice obrazku by mohl umet ten gimpovy thunailer. Pripadne XnView (win). V linuxu viz Davex ImageMagick a pod.
Osobne si radeji kazdy obrazek zmensim a oriznu sam, muzu pripadne priostrit, nastavit pozici a tak.
Joker
Profil
sagitka
V Linuxu umí hromadně měnit velikost obrázků prográmek, který je součástí Ubuntu, je v Aplikace - Grafika, akorát teď nevím, jak se přesně jmenuje. Zjistím ;-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0