Autor Zpráva
David
Profil
ahojky,mám docela velký problém,nainstaloval jsem si Mozillu a tak nějak přemýšlím,že bych psal web pro Mozillu,ale když dám zobrazit>zdrojový kód a začnu(nezačnu) psát,tak to prostě nejde,mohl by mi někdo poradit???třeba je to jenom nějaká blabost,ale já fakt nevim,co stim.Sanozřejmě,že normálně mi klávesnice jede,těžko bych asi psal tyhle řádky:-)Díky
Martin Kuželka
Profil
To v čem zobrazuješ ten zdrojový kód není editor, ale jenom prohlížeč - v tom nic nenapíšeš.
David
Profil
normálně jsem si uložil poznámkový blok,to by mělo jít ne???teda u IE to jde,tak proč to nejde v Mozille??
Martin Kuželka
Profil
Nevím, jestli ti rozumím, ale problém asi bude v tom, že Mozilla nepoužívá na zobrazování zdrojového kódu poznámkový blok, ale něco svého.
David
Profil
aha,tak teda jak psát stránku v Mozille???když to tedy nejde v bloku,tak jak kam mám psát kód???
Spikee
Profil
David
Na písanie kódu pre Mozillu nemusíš používať Mozillu. Myslím, že Mozille je integrovaný WYSIWYG editor...
David
Profil
fajn,takže jestli to dobře chápu a chci psát zdrojový kód do poznámkového bloku tak,jak jsem zvyklej,tak můžu klidně dělat web pro IE a pak se na něj jenom kouknout v Mozille??A to jí tady všichni vychvalujete??
Nevim,ale já mám zásadní odpor vůči všem integrovaným WYSIWYG editorům a kvůli blbé Mozille to nehodlám porušovat.Díky za rady všem.
Spikee
Profil
Áno, chápeš to dobre.
Acci
Profil
David
Pochop, že ta funkce v Mozille se jmenuje Zobrazit zdrojový kód. Prostě to není editor stránek.
Fred
Profil
David Tohle mi taky lezlo krkem, když jsem přecházel na gecko, porodní bolesti byli veliké. Jen si zvykni to dělat obráceně, přidej si do kontextového menu otevřít v poznámkovém bloku (ovládací panely>možnosti složky>typy souborů>html, htm>upřesnit>přidej notepad.exe) a edituj v notepadu a nech si tu stránku otevřenou v mozile a když uděláš změnu kódu v poznámkovém bloku tak ji ulož ctrl+s a tu otevřenou v mozile aktualizuj ctrl+r

Uložit v poznámkovém bloku ctrl+s
přepnutí do (mozilly) jiného okna alt+tab
aktualizace mozilly ctrl+r

Jde jenom o zvyk
Šlaha
Profil
Nebo si stáhni rozšíření viewsourcewidth a nastav si, v čem chceš otvírat
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0