Autor Zpráva
jezevec
Profil *
Dobrý den,
to s čím budu chtít právě poradit se vám bude zdát asi jako úplná blbost a navíc jsem úplný začátečník.

No potřeboval bych poradit s jakýmsi počítadlem kliknutí na tlačítko což má sloužit jako petice.
Kliknete na tlačítko a zobrazí se kolikrát už bylo na toto tlačítko kliknuto.

<script>
var y, text;
y = y +1;
input type=button onclick="window.alert ('Kliklo: '+y);
</script>

O tohle jsem se pokoušel a předpokládám že nějací superprogramátoři právě omdleli a říkají si "to je nějakej ňouma takhle mu to přece nebude nikdy fungovat!" to se jim teda vůbec nedivím, doufám, že mi tady někdo napíše jak by to udělal on...

Děkuji jezevec.
Nox
Profil
Zdravím - petice tak to bude něco, kde bude potřeba uchovávat data globálně, tudíž mrkni na www.linuxsoft.cz/php,
uděláš si v phpmyadminovi (bývá jedna ze součástí hostingu) jednoduchou tabulku kde bude počet kliknutí (šel by místo toho i soubor) a při načtení stránky si vždy data vytáhneš a zobrazíš + kliknutí na tlačítko odkáže na stránku, kde se zvýší v databázi číslo o 1 (ale chtělo by to pak nějak limitovat, aby tam jeden člověk nenaťukal miljón kliků)
jezevec
Profil *
A nešlo by to udělat nějak normálně (jako v HTML), já jsem s tim "phpAdminem" ještě nikdy nic nedělal a asi bych to neuměl... :-(
Měsíček
Profil
Celé v HTML by to udělat nešlo musíš použít jazyk na straně serveru (PHP+ databázi MySQL nebo ASP + Oracle ...)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0