Autor Zpráva
Janina
Profil
Omlouvám se za tak pro někoho jistě primitivní a hloupý dotaz, ale napadla mi jedna věc. Mám vytvořené stránky, pověšené na ic.cz a kdybych chtěla k tomu udělat redakční systém, aby si uživatelé mohli sami přidávat články, šlo by to nějakudělat?
CO všechno by se muselo naprogramovat? Komplet celý web? Moc tomu nerozumím. Díky
Mastodont
Profil
Lepší je vzít již hotový RS a stránky udělat v něm.
Janina
Profil
a který je hotový a zdarma?
Janina
Profil
wordpress??
Janina
Profil
a jde to i na ic.cz?
Janina
Profil
a potřebuju k tomu hodně PHPčka a mysql?
peta
Profil
Janina
Zalezi na tom, jaky CMS se pouzije.
- Nektery CMS ma import.
- Vetsina ma wys. editor, kde je mozne pres ctrl+c / v zkopirohat html stranku (nevyhoda je, ze nektere veci si tam udela jinak).
Je mozne wys. editor prepnout na html kod a zkopirovat tam prislusnou cast html. Coz je asi uplne nej. postup. Hlavne, pokud mas editor, ktery si to dokaze zformatovat podle sebe, idealne.
Neprijemne na tom je, ze editor je omezeny urcitymi pravidly (FCK, Tiny MCF, a dalsi zname...)

Treba docu-wiki uklada TXT soubory s urcitym formatovanim. To je velice zajimavy zpusob, ale musela bys ty html prekonvertovat na jeho syntaxi. Mohl by na to existovat php program.

Co treba zkusit spise nejaky blog-system? Treba by ti to stacilo. Ono, nektery CMS na ic.cz neni zrovna snadne rozchodit.

Co se tyce CMS, tak forum Redakcni systemy, tipy:
http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#msub14
Janina
Profil
Ne, nechci to pro blog. Ale díky za info. Někdy se to přece musim naučit :)
Janina
Profil
Mam ho nainstalovaný, a jak teď dám stránce nějakou svojí grafickou podobu? Nahraji tam soubory html a css nebo jak? Díky za odpovědi.
peta
Profil
Janina
"Mam ho nainstalovaný"
Bezva, ja mam take nainstalovany Win. :) Ono se tezko pomaha nekomu, kdo ani nevi, co ma.
Jinak tu mame forum o CMS redakcni systemy.
Mastodont
Profil
Janina
Drtivá většina RS má nějakou nápovědu na stránkách, odkud sis systém stáhnula. Opravdu ti nemůžeme poradit, když ani nenapíšeš, jestli máš Joomlu, Drupal, CMSMadeSimple, Textpattern, RS2 nebo ????
Janina
Profil
Nebo? Nebo wordpress, už jsem se o něm zmiňovala. Ale díky. Už to mám.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0