Autor Zpráva
trlic
Profil
Ahoj!
Chtěl jsem se zeptat na pár podstatných věcí:-D
1. Když mám stránky s CSS a chci vložit do patičky text tak v divu #paticka vložím pozadí té patičky a pak v html kódu text?
2. Když mám stránky z obrázků tj.Hlavičku, levé menu a patičku, jaký formát obrázku by jste doporučili pro rychlé načítání?
3. Výjde na stejno(v načítání stránky) když dám obrázky jako pozadí v html, než když dám obrázky do příslušného divu v html kódu?

Díky moc!
Měsíček
Profil
1.) Ano
2.)
2.1) png
2.2) jpg
2.3) gif
3.) Ne.
trlic
Profil
3.) A co mi teda výjde líp aby se mi to rychleji načetlo?
kletely
Profil
trlic
Asi background.
Bubák
Profil
Na některé předlohy je vhodnější JPEG, na jiné PNG. Pro některé malé obrázky může nejlíp vyjít GIF, ale úspora je tak malá, že to nestojí za námahu. Záleží také na konkrétním programu a na nastavení exportu. Volba formátu a nastavení exportu je vyžaduje zkušenosti a zkoušení.

Jestli se obrázek na pozadí, nebo na popředí, se na rychlosti načtení neprojeví. Ale obrázek na pozadí se zobrazí až tehdy, když je načtený celý.
Minnoc
Profil
Bubák
ale úspora je tak malá, že to nestojí za námahu.
S tím musím nesouhlasit, vybereš-li správný formát obrázku, oproti zbytku ho můžeš zmenšit třeba i na polovinu.
Bubák
Profil
Minnoc
Psal jsem, že to platí pro malé GIF obrázky, měl jsem mysli rozměr do 10×10px. Při přenosu pak obojí vyjde na jeden paket.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0