« 1 2 »
Autor Zpráva
jxj
Profil *
Potřeboval bych nějak testovat stranky v ie6 na vistách. Do teď jsem na xp používal multiple ie ale to asi nepodporuje visty existuje nějaký podobný program pro visty?
Gekon
Profil
1.) Pomocí VMWare nebo Virtual PC (04, 07) nainstalovat (emulovat) operační systém, na kterém IE6 běhá, např. Windows XP
2.) To samé, akorát nikoliv na virtuální disk, ale na fyzický (čti nainstalovat souběžně s Vista)


http://blog.gekon.name/jak-spustit-ie-6-na-vista
jxj
Profil *
A nějak jinak jednodušeji než přes Virtual PC nebo VMWare už to nejde?
Gekon
Profil
jxj
Co já vím, tak asi ne. Můžeš zkusit online služby jako např. Browsershots, ale to není ono.
jxj
Profil *
No právě :-( A ani na googlu jsem zatím nic nenašel.
Miloš
Profil
http://tredosoft.com/IE6_For_Vista_Part_1?
Měsíček
Profil
Odpověď na základní otázku již byla zodpovězena .., ale rád bych se na něco zeptal já: jxj k čemu ještě potřebuješ IE6?
Str4wberry
Profil
Reakce na jxj:
Možná ještě IETester.


Reakce na Měsíčka:
Na testování stránek v MSIE 6, vždyť to píše…
jxj
Profil *
Miloš: No a to jsem se taky díval ale anglicky neumím a nic jsem z toho nezjistil.
Měsíček: jn..na testování stránek. Nebo se snad už v něm nemusí testovat stránky?
Zdeněk Košťál
Profil
Měsíček
Ty snad weby pro IE6 už nepíšeš?

jxj
Nebo se snad už v něm nemusí testovat stránky?
Musí - uživatelů je stále víc než dost.
Měsíček
Profil
"Ty snad weby pro IE6 už nepíšeš? "

"už" ne.

"Na testování stránek v MSIE 6, vždyť to píše…"

Omlouvám se, nevšiml jsem si.

"Nebo se snad už v něm nemusí testovat stránky?"

Pokud na tvou stránku chodí velké procento lidí, kteří používají IE6 tak by jsi měl, jinak je to zbytečná práce navíc.
jxj
Profil *
Měsíček: Pokud na tvou stránku chodí velké procento lidí, kteří používají IE6 tak by jsi měl, jinak je to zbytečná práce navíc.

nj...ale pokud se tím chce člověk živit?
Měsíček
Profil
Tak by si měl tuto otázku vyřešit sám, jestli myslíš, že je to v dnešní době důležité tak optimalizuj i pro IE6 jestli si myslíš opak tak neoptimalizuj je to čistě na tobě.
Zdeněk Košťál
Profil
jxj
Piš to pro IE6 dál. Nevím, co mají všeichni najednou s tím, jestli se pro IE6 dělat nemusí. Takových uživatelů je stále hodně.
Měsíček
Profil
"Takových uživatelů je stále hodně."

Důkaz? (nejlépe na tento měsíc "květen" nebo "duben").
Davex
Profil
Podle Toplistu za 20. týden 2008:
IE6 27 %
IE7 30 %
Gecko 35 %
Opera 5 %
Měsíček
Profil
Zajímavé .. toplist je tedy případ, ale budiž - zatím ještě optimalizujte pro IE6.
jxj
Profil *
Zdeněk Košťál: tak jo díky teď to jen nějak rozchodit.
Zdeněk Košťál
Profil
Měsíček
Kdybych takhle svým zaměstnavatelům pověděl, že pro IE6 dělat nebudu, tak by mě asi pěkně zchladili. Nedovolit "optimalizovat" si můžeš tak možná pro osobní web, ale ne pro velké komerční weby...
Bubák
Profil
Měsíček
Zajímavé .. toplist je tedy případ,
Jestli jsi uživatele IE 6 nevypudil?
www.jakpsatweb.cz/clanky/vypuzovaci-chyba-mereni.html
jxj
Profil *
no skusím teda ještě něco pohledat popřípadě zkusím to virtual pc. Ale prý to má velké nároky na hardware. Myslíte že to pojede na něčem jako toto:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514000I000000FJC
A hlavně aby to nebylo pak pomalé protože při tom ještě bude zpuštěný pspad a možná nějaký ten prohlížeč.
jxj
Profil *
taky jsem četl toto:
"nebo si nainstaluj IE8 a v tom muzes IE7 a IE6 emulovat..."

Máte s tím zkušenosti?
Miloš
Profil
Instalovat do živého systému jakoukoli betu prohlížeče (pokud nejsem zarytým fandou toho konkrétního sw) považuji v lepším případě za zbytečnost (osobně jsem pro výraz zhovadilost).
Kdybych mocí mermo toužil testovat stránky v nehotovém prohlížeči, nikdy (mj. po zkušenosti s betou IE7) bych se neodvážil zasvinit si funkční systém betou. Od toho jsou nástroje jako Virtualbox nebo M$ VirtualPC.
Miloš
Profil
jxj
No a to jsem se taky díval ale anglicky neumím a nic jsem z toho nezjistil.
Tak si to nech přeložit. Když neumíš anglicky, nemáš nikoho, kdo by ti s tím píchnul?
Str4wberry
Profil
Reakce na jxj:
Máte s tím zkušenosti?
Máme. MSIE 8 spokojeně používám od vydání. Emulovat můžeš jen MSIE 7.
jxj
Profil *
musí se prý emulovat pomocí meta-tagu, kterej vložíš do kódu, pak se stránka bude zobrazovat stejně jako v IE6. Přímo v prohlížeči na přepnutí žádný tlačítko není.

<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=6" />

bude stránku zobrazovat jako IE6 (pak tam stačí přehazovat čísla verzí pro přepnutí modu renderingu)


Nevíte o tom něco? Je to spolehlivé?
Str4wberry
Profil
Reakce na jxj:
Přímo v prohlížeči na přepnutí žádný tlačítko není.
Vážně?


Ano, meta tag funguje spolehlivě.
jxj
Profil *
Takže se to dá použít pro testy v IE6 ?
Myslím aby to dělalo všechny chyby co má i klasicky ie6 atd. protože když bych se tím chtěl živit tak to musím umět pořádně a proto to musí být ok.
Str4wberry
Profil
Asi’s mne špatně pochopil. V beta verzi Internet Exploreru 8 si můžeš zapnout jen „Emulaci IE7“ (viz obrázek). Tím docílíš toho, že by se Ti weby měly zobrazovat stejně jako v Exploreru 7. (Přijde mi to jako téměř nutnost, protože jinak Explorer např. dost zvláštně vykresluje formuláře.)

Pro testy v MSIE 6 by to teoreticky mělo jít, kdybys přidal do stránky zmíněný <meta> tag. Nemám to ale odzkoušené. Doporučil bych Ti tedy IETester / Gekonův návod.
jxj
Profil *
nj...vždyť s tím meta tagem jsem myslel jestli to funguje dobře. A jestli to je možné teda použít jako na testování stránek.

A s tím IETesterem máte zkušenosti? Funguje to dobře?
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0