Autor Zpráva
jakub89
Profil *
Ucim sa jazyk php ale nikde nemozem najst nieco co by pomohlo vyriesit tento problem. Ak chcem zmenit premennu napr. $deti podla hodnoty 2. premennej, aby sa slovo správne skolonovalo, tak by som potreboval aby pri hodnote premmenej $pocetdeti="1" bola premenna $deti="dieťa".. v ostatných prípadoch aby bola premenna $deti="detí".

cize:
- $pocetdeti $deti
- 1 dieťa

Chcem si vyskusat vyrobit vlastny jednoduchy skript, ale narazil som na tento problem, preto dakujem ked mi niekto pomoze a vysvetli mi ako sa to vlastne zapisuje
yFang
Profil
jakub89
if($pocetdeti==1)
{
$deti="dítě";
}
else
{
$deti="děti";
}
vertigo4
Profil
yFang
já bych to rozšířil:
if($pocetdeti==1) $deti = "dítě";
else if ($pocetdeti<5 && $pocetdeti>1) $deti = "děti"; 
else $deti = "dětí";
jakub89
Profil *
Skusal som to podobne ale bez tych zatvoriek mi to nefungovalo {}, uz to ide, diki moc.
Dranel
Profil
vertigo4
if($pocetdeti==1) $deti = "dítě";
else if ($pocetdeti<5 && $pocetdeti>1) $deti = "děti"; 
else $deti = "dětí";


Co to je? Nepíše se to náhodou dohromady? A proč máš jednou závorku nalepenou na if a podruhý ne? :)
koudi
Profil
Dranel
Může a nemusí. Technicky vzato je to sice trošičku jiný, ale výsledek je identickej.
Ten nesmysl se závorkama snad ani nemá smysl komentovat...
Dranel
Profil
koudi
Dobře, to jsem chtěl slyšet. Takže dohromady, závorky u toho. Tím nesmyslem se závorkama jsem poukazoval na to, že to píše rozdílně řádek od řádku. Si snad něco vyberu a to dodržuju :)
vertigo4
Profil
Dranel
Promiň, zapomněl jsem ten script nablejskat jak psí kulky... ;-)
peta
Profil
jakub89
zakladem 1 je zobrazit chyby. Prvni 3 radkyu scriptu dej tyto:

@ini_set('error_reporting', E_ALL);
@ini_set("display_errors", "on");
error_reporting(E_ALL);

Pokud budes mit chybu, zobrazi se.

Zakladem 2 je mit dobrou literaturu. Zrovna k PHP je jedna z tech lepsich. Je tam par much, ktere mi vadi, ale priklady dole a na netu to resi.
cz.php.net
cz.php.net/nazevfunkce
cz.php.net/if

konkretne podminku na pocet bych resil:
$a = $x .' '. ($x==1 ? "dite" : (($x>1 && $x<5) ? "deti" : "detiii"));
coz je zapis podminky pro jednu promennou. V pripade, ze bych chtel i $b, $c ovlivnit podle $x, pak pouziji tez IF.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0