Autor Zpráva
Klárka
Profil
Ve FrontPage jsem si založila svou první stránku. Použila jsem rozložení tabulky - tři sloupce. Do prvního sloupce jsem vložila tlačítka - Úvod a Kontakty. Do prostředního sloupce jsem vložila vrstvu 2, kterou jsem ohraničila. V adresáři mám složky uvod a kontakty. Ve složkách mám index.htm . A teď bych potřebovala, aby se mi stránka (index.htm) z uvodu otevřela v tom prostředním sloupci v ohraničené vrstvě 2. Když dám odkaz na tlačítku uvod/index.htm, tak se mi otevře v novém okně. Nebo to musí být nějak jinak? Mořím se s tím už 2 dny, čtu všechno možné a nemohu na to přijít. Děkuji za radu. Klára
orava
Profil
treba dat odkaz bez target

<a href="uvod.htm">UVOD</a>
Mistr
Profil
Klárka
Pro každou podstránku si musíš udělat speciální soubor. Ten bude mít naprosto totožný obsah jako Tvá první stránka, jen se bude lišit v tom druhém sloupečku. A to otevírání odkazů v nových oknech je pravděpodobně ovlivněno nastavením atributu target.

Možná bude pro lepší a konkrétnější radu vhodnější, odkážeš-li svou stránku, ať Ti můžeme radit na zcela konkrétním případě.
peta
Profil
Klárka viz Mistr
HTML TABLE
Pokud udelas pouze layout pres TABLE, pak musis udelat X stranek a na kazde mit menu, obsah a pod. Coz te mozna bavit nebude, a cela stranka se vzdy nacte znovu, ale jinak to ani temer delat nejde.

PHP include()
Totez lze resit pres include v PHP (cz.php.net/include), coz by v tvem pripade bylo idealni, ale nevim, jak to jde propojovat s necim jako Front-page, protoze idealni je psat stranky primo.

HTML FRAME / IFRAME
Je mozne stranky udelat pres FRAME / IFRAME. Coz by resilo tvuj dotaz, okno se adresuje pres parametr target ( <A target="jmenookna" href="..."> ... .
jakpsatweb.cz - html - frame / iframe

HTML JS Ajax
Ajaxove reseni spociva v tom, ze na pozadi nacitas stranku a javascriptem ji zobrazis, kde potrebujes. Takhle to zni bezva, ale ma to i sve mouchy. Predevsim je treba ten Ajax umet do stranky zabudovat. Coz pri zmince Front-page je jasne, ze by mohlo byt pro tebe dost obtizne resitelne.
Bubák
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/include.html#editorem Příklad s programem FrontPage

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0